Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Nemrég rákkal műtötték, újra színpadon van

Nemrég rákkal műtötték, újra színpadon van

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2010. 04. 16.
A magyar népi kultúra ünnepe: új évad kezdődik a Hagyományok Házában
2025-09-11 15:55:34

A Hagyományok Háza új évadában a magyar népi kultúra életerejét és gazdagságát ünnepli: tánc, zene

Cannes-tól Velencéig: nemzetközi sikerfilmek érkeznek a Mozinet Filmnapokra
2025-09-11 07:34:38

Fesztiválsikerek, friss magyar alkotások és különleges filmes élmények várják a közönséget a 15. Mozinet

Felfelé hulló eső és xenobotok – különleges kiállítás a LAM-ban
2025-09-10 12:00:00

Fény, tudomány és művészet találkozása: a More Than Human című nemzetközi tárlat az emberi nézőpontot

VALMAR – Év végi szuperkoncert az Arénában
2025-09-10 09:49:39

Marics Peti és Valkusz Milán hatalmas bulival zárja az évet az Arénában – slágerek, meglepetésvendégek és

további bejegyzések a szerzőtől »

Plácido Domingo visszatér a színpadra: a 69 éves spanyol tenor, akin februárban rákot diagnosztizáltak, majd márciusban eltávolították vastagbeléről a megtámadott sejteket, Verdi Simon Boccanegrájának címszerepét énekli pénteken a milánói Scalában.

 
A Boccanegra új szerepkört jelent Domingo számára. Eddig 131 operaszerepet játszott, a líraitól a hőstenor szólamokig, a genovai dózse alakja azonban bariton hangfajú.

Az énekes a 2009-10-es évadban mutatkozott be Simon Boccanegraként, először Berlinben a Staatsoper Unter den Lindenben Federico Tiezzi rendezésében, Daniel Barenboim vezényletével. Az előadás közös produkció a milánói Scalával, az operajátszás itáliai fellegvárában péntek estététől május 7-ig nyolc alkalommal látható Verdi zenedrámája.

A Boccanegra bariton szólamáról Domingo azt mondta, a szerep karaktere megfelel vokális kapacitásának, nem kell úgy tennie, mintha valódi bariton lenne. Januárban és februárban Giancarlo Del Monaco rendezésében, James Levin vezényletével a New York-i Metropolitan Operában is bemutatkozott ebben a szerepben, ezt a budapesti Művészetek Palotájában élő közvetítésben a magyar közönség is láthatta-hallhatta.

Júniusban a londoni Covent Garden Operában, júliusban pedig a madridi Teatro Realban lép színpadra Domingo Simon Boccanegraként. Nyáron még a veronai Arénában is fellép, ott Puccini Turandotját vezényli; a műben korábban sokszor énekelte Kalaf herceget, például Marton Éva oldalán. Szeptemberben saját színházában, Los Angelesben Daniel Catán Il Postino (A postás) című operájában a költőt, Pablo Nerudát játssza.

A Madridban született, majd Mexikóban nevelkedett művész ifjú tehetségeket felfedező Operalia Énekversenye 2009-ben Pécsett és Budapesten zajlott.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene Placido Domingo Opera

Ajánlott bejegyzések:

  • JJ megnyerte az Eurovíziós Dalfesztivált, melyben a Budapest Scoring Orchestra is közreműködött JJ megnyerte az Eurovíziós Dalfesztivált, melyben a Budapest Scoring Orchestra is közreműködött
  • VALMAR – Év végi szuperkoncert az Arénában VALMAR – Év végi szuperkoncert az Arénában
  • Közel 70 program, koncertek és bartókos ízek: startol a 4. Bartók Feszt Közel 70 program, koncertek és bartókos ízek: startol a 4. Bartók Feszt
  • Csűrök között szól a világ – Jubileumi fesztivál Kalotaszegen Csűrök között szól a világ – Jubileumi fesztivál Kalotaszegen
  • Kezdő dalszerző vagy? Jelentkezz az Artisjus új mentorprogramjába! Kezdő dalszerző vagy? Jelentkezz az Artisjus új mentorprogramjába!

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr457874252

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard