Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Rádió
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Rádió
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
A rockvilág fenegyereke szólólemezt ad ki

A rockvilág fenegyereke szólólemezt ad ki

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2010. 04. 24.
Mi vár ránk 2021-ben?
2021-01-16 17:12:47

Az idei év is nagy változásokat hozhat számunkra – mondják. De mit gondol erről egy asztrológus? Kiss József

Könyv készül a megdöbbentő fotósorozatból
2021-01-16 16:52:45

Kalmár János szobrászművész elkezdte fotózni a kihalt, éjszakai Budapestet, munkái hamarosan könyv

Táncszínházi bemutató készül – kisállatoknak!
2021-01-14 17:07:18

Mi emberek sajnos nem járhatunk színházba, ezért az Artus házi kedvenceinknek készített előadást. A

Balázs Jánosról írt szonátát Dubrovay László
2021-01-10 17:43:34

Online látható Dubrovay László Pesti Vigadóbeli lemezbemutató koncertje, amelynek előadója Balázs János, aki

további bejegyzések a szerzőtől »

Ki hinné: első szólólemezét készítette el Slash, a Guns n' Roses extagja, akit csaknem negyedszázada a világ egyik legjobb gitárosaként tartanak számon; a fekete cilinderéről, sötét napszemüvegéről és göndör fürtjeiről is híres zenész korongja valóságos sztárfelvonulás.

"Az album központi témája az volt, hogy nem számít, ki énekel, a meglévő energia, lelkesedés és a gitárjáték ereje képes felemelni és egységesíteni a zenét" - idézi Slasht a kiadó.

Slash a Guns n' Roses-zal a hard rock elképesztő magasságaiba emelkedő négy albumot rögzített, aztán kettőt Slash's Snakepit nevű csapatával, és szintén kettőt a Velvet Revolverrel, ami a Guns n' Roses háromötöde, hiszen Slash mellett Duff McKagan a basszusgitáros és Matt Sorum a dobos. Közben közreműködött többek között Lenny Kravitz, Michael Jackson, Ray Charles vagy Stevie Wonder lemezein.

Slash a Velvet Revolver három évvel ezelőtti, Libertad című lemezéhez kapcsolódó turnéja után valami mást, újat akart csinálni, a zenekar nélkül. Úgy gondolta, érdekes lenne különböző emberekkel együtt dolgozni, így dalokat írt, demózgatott; egy évet töltött egy hollywoodi stúdióban Eric Valentine producerrel (aki a Queens of the Stone Age-dzsel is dolgozott korábban), a Jane's Addiction basszusgitárosával, Chris Chaney-vel, valamint a Nine Inch Nailsből ismert dobossal, Josh Freese-zel.

Minden egyes számhoz elképzelte a megfelelő énekest, akinek elküldte az elkészült részeket. A kiválasztottak szabad kezet kaptak a szövegírásra és az énekdallam megírására, még akár a kísérőzene módosítására is.

A gitárosnak senki sem mondott nemet: Ozzy Osbourne, Iggy Pop, Kid Rock, Dave Grohl (Nirvana, Foo Fighters) és mások is azonnal rábólintottak a felkérésre. A "ki kicsoda a kortárs rockzenében" jegyében belátogatott a stúdióba többek között Ian Astbury, a Cult frontembere, Lemmy Kilmister a Motörheadből, Chris Cornell (Soundgarden, ex-Audioslave), állandó zenésztársa, Duff McKagan, Adam Levine a Maroon 5-ból, Myles Kennedy, Andrew Stockdale a Wolfmotherből vagy M. Shadows, az Avenged Sevenfold énekese.

A dalok maguk is sokszínűek: a Ghost (Astbury énekével) sötét hangulatban indítja az albumot, a Nothing To Say (M. Shadows) és az I Hold On (Kid Rock) a rock and roll vonalat hozza, az instrumentális Watch This Dave-ben a Slash-McKagan-Grohl hármasé a főszerep, a Crucify the Deadben maga Ozzy Osbourne, a Doctor Alibiben Lemmy, a We're All Gonna Die-ban pedig Iggy Pop énekel.

"Néhányan közülük gyerekkorom hősei, Lemmy egyértelműen kamaszkorom egyik legnagyobb kedvence. Mindannyian szórakozni jöttek, de lenyűgözött, hogy milyen keményen tudnak dolgozni" - fogalmazott ezzel kapcsolatban Slash. Az egész lemezt - amely a Roadrunner Recordsnál jelent meg és Magyarországon a Magneoton forgalmazza - a ma már ritkaságszámba menő analóg kazettára rögzítették, mert ez a technika kiemeli a spontaneitást.

Slash, aki a Guns 'n Rosesszal több mint százmillió lemezt adott el, egy generáció meghatározó gitárosa, maga is gitárgyűjtő; több mint száz van neki otthon. A kritikusok és a rajongók minden idők egyik legjobb rock riffjének tartják, amit Slash a Guns n' Roses Sweet Child o' Mine című dalában játszott.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene Guns N Roses Nemzetközi Akusztikusgitár Koncert Körút Lemezáru

Ajánlott bejegyzések:

  • Az év kiadójának választották a BMC Recordsot Az év kiadójának választották a BMC Recordsot
  • A legjobb kortárs és klasszikus zenék a fa alá A legjobb kortárs és klasszikus zenék a fa alá
  • Ezeket a lemezeket hallgasd meg, ha mindened a gitár! Ezeket a lemezeket hallgasd meg, ha mindened a gitár!
  • Őrizzük a lángot Őrizzük a lángot
  • Itt az év egyik legizgalmasabb lemeze Itt az év egyik legizgalmasabb lemeze

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr987874544

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. Megjöttek a meztelen hősnők
  4. A 10 legütősebb drogos film
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  7. Meztelenség és anatómia
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard