Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Rádió
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Rádió
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Gyilkos fegyvereket méltatott az oktatási tárca

Gyilkos fegyvereket méltatott az oktatási tárca

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2010. 05. 16.
Meglepetéssel rukkolt elő a Radnóti
2021-01-18 20:55:23

A színház magazinja most digitális, interaktív kiadványként jelenik meg. Mivel nincs fizikai tere

Harminc éves az Orfeo zenekar
2021-01-18 17:08:04

Online közvetítik jubileumi koncertjüket január 19-én. A Purcell Kórust Vashegyi György 1990-ben alapította

Mi vár ránk 2021-ben?
2021-01-16 17:12:47

Az idei év is nagy változásokat hozhat számunkra – mondják. De mit gondol erről egy asztrológus? Kiss József

Könyv készül a megdöbbentő fotósorozatból
2021-01-16 16:52:45

Kalmár János szobrászművész elkezdte fotózni a kihalt, éjszakai Budapestet, munkái hamarosan könyv

további bejegyzések a szerzőtől »

Idén a gyöngyösi Mátra Múzeum  és a Hadtörténet Intézet és Múzeum kapta meg a rangos díjat.


Hadtörténet
Az Év Múzeuma 2009 címet a Hadtörténeti Múzeum a magyar katonai hagyományok megmentése és megismertetése érdekében végzett sokirányú, kiemelkedő munkájával, látogatóbarát tevékenységével érdemelte ki.

A Mátra Múzeum pedig a teljes körű múzeumfejlesztéssel, a kiállításokhoz kapcsolódó muzeológiai és közművelődési munkájával nyerte el a kitüntetést - méltatta a múzeumok munkáját Deme Péter, a bíráló bizottság tagja az átadón.

A rendezvényen az Oktatási és Kulturális Minisztérium (OKM) Közgyűjteményi Főosztálya különdíját a százhalombattai Matrica Múzeum vehette át a felújított és kibővített épületben rendezett magas színvonalú, látogatóbarát, interaktív kiállításáért.

A Magyar Kereskedelmi és Vendéglátó-ipari Múzeum a Pulszky Társaság - Magyar Múzeumi Egyesület különdíjában részesült sokszínű kiállítási programjainak és kulturális tevékenységének elismeréseként.

A Tiszazugi Földrajzi Múzeum az ICOM (Múzeumok Nemzetközi Tanácsa) Magyar Nemzeti Bizottság különdíját kapta a felújított épületben megrendezett látogatóbarát állandó kiállításáért és kiemelkedő múzeumpedagógiai tevékenységért.

A bíráló bizottság elismerő oklevelét vehette át a salgótarjáni Nógrádi Történeti Múzeum és a bonyhádi Völgységi Múzeum.

A bíráló bizottságot a pályázatot szervező Pulszky Társaság - Magyar Múzeumi Egyesület és a többi szervezet, az OKM Közgyűjteményi Főosztálya, a Nemzeti Kulturális Alap szakmai kuratóriuma, az ICOM Magyar Nemzeti Bizottsága és a Magyar Nemzeti Múzeum képviselői alkották.

Az Év Múzeuma díj fontos eleme a Múzeumok Majálisa rendezvénynek. A szakmai elismerésen túl a látogatókra is hatással van, hiszen valószínűleg többen érdeklődnek majd a kitüntetett intézmény kiállításai iránt - mondta Vígh Annamária, az OKM Közgyűjteményi Főosztályának vezetője.
Hozzátette: ezek a múzeumok megmutatták, hogyan lehet és kell a "szükségből erényt kovácsolni."

Idén három kategóriában 23 múzeumra szavazhatott a közönség a vendégbarát múzeumokra - tájékoztatott Szűcs Balázs, a Magyar Turizmus Zrt. vezérigazgató-helyettese. Az évi több mint 30 ezer látogatót fogadó múzeumok kategóriájában a győri Városi Művészeti Múzeum, az évi 5-30 ezer érdeklődőt vonzó múzeum kategóriában a tápiószelei Blaskovich Múzeum, a legkisebbek kategóriájában pedig a Tiszalúci Tájház nyerte el a 2010 Vendégbarát Múzeuma címet. Elmondta: a megmérettetésen indult múzeumokra csaknem négyezer szavazat érkezett.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Kiállítás Múzeum Hadtörténeti Múzeum Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • Itt a Műtárgyak éjszakája, az ősz legszínesebb programsorozata Itt a Műtárgyak éjszakája, az ősz legszínesebb programsorozata
  • „A művész legyen nagyon okos” „A művész legyen nagyon okos”
  • Anarchia az EU-ban Anarchia az EU-ban
  • Milyen a Derkósok helyzete? Milyen a Derkósok helyzete?
  • Az emberi test titkai Az emberi test titkai

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr787876582

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. Megjöttek a meztelen hősnők
  4. A 10 legütősebb drogos film
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  7. Meztelenség és anatómia
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard