Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Anoushka Budapesten

Anoushka Budapesten

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2010. 05. 26.
Az Ég tartja a Földet
2023-10-02 06:00:00

Az Ég tartja a Földet musical a világ legismertebb magyar szentje, Árpád-házi Szent Erzsébet

A MÓRA KIADÓ programjai a 28. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon
2023-09-28 14:20:58

Játékos programokkal, könyvbemutatókkal, dedikálással és ajándékokkal várja a MÓRA KIADÓ a 28. Budapesti

Fuss MELLettünk!
2023-09-27 06:00:00

Közösségi futás országszerte három városban a mellrák elleni küzdelem jegyében! Idén harmadik

Szeptember utolsó hetében is izgalmas koncertekkel várja látogatóit a BMC
2023-09-26 06:00:00

MAO: Porgy & Bess | Bognár Szilvia Szextet | Kedves-Webern szerzői est | David Six–Tilo Weber–Ávéd János  

további bejegyzések a szerzőtől »

Az Anoushka Shankar Projekt a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon debütál 2010. június 3-án.

Rise című negyedik szólóalbumának óriási sikere után a kivételes tehetségű szitárművésznő 2006-ban megalapította az Anoushka Shankar Projectet.

Egy ilyen sokoldalú zenei személyiség számára, aki szinte az anyatejjel szívta magába a klasszikus indiai zenét, a projekt lehetővé tette, hogy hallgatósága egyértelmű különbséget tudjon tenni klasszikus indiai koncertjei és kísérleti jellegű előadásai között. A koncertjein indiai és nyugati, akusztikus és elektronikus hangszereket is használnak a zenészei, hogy ezzel is jobban hangsúlyozza zenei személyiségének multikultúrális jellegét.

A „Sudakshini” Dél-India zenei hagyományait állítja középpontba. A legújabb ragákat, azaz hindu zenei motívumokat a hagyományos dél-indiai zenével elegyíti. Anoushka bemutatja a kapcsolatot Észak-India, a szitár szülőhazája, és Dél-India, egy teljesen más zenei hagyománnyal rendelkező országrész között. A koncerten dél felé haladva egyfajta felfedező út részesei lehetünk, amelynek során a szitár jelenti a közös pontot a különböző országrészek zenéjében.

Anoushka hisz az ősi, klasszikus indiai zenei stílusok időtlenségében ugyanúgy, mint briliáns és sokoldalú zenészeiben, akiknek segítségével átlépheti az indiai zene határait és létrehozhat egy mindenki számára érthető és érzékelhető hangzásvilágot.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene Programajánló Koncertpiac

Ajánlott bejegyzések:

  • ZeneFüred - könnyűzenei és musical koncertsorozat Balatonfüreden ZeneFüred - könnyűzenei és musical koncertsorozat Balatonfüreden
  • Folytatódik a családi művészeti kavalkád a Duna-parton Folytatódik a családi művészeti kavalkád a Duna-parton
  • A MÓRA KIADÓ programjai a 28. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon A MÓRA KIADÓ programjai a 28. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon
  • Fuss MELLettünk! Fuss MELLettünk!
  • Szeptember utolsó hetében is izgalmas koncertekkel várja látogatóit a BMC Szeptember utolsó hetében is izgalmas koncertekkel várja látogatóit a BMC

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr507877454

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard