Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Magyar zenészek főhajtása Cseh Tamás előtt

Magyar zenészek főhajtása Cseh Tamás előtt

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2010. 05. 26.
A magyar népi kultúra ünnepe: új évad kezdődik a Hagyományok Házában
2025-09-11 15:55:34

A Hagyományok Háza új évadában a magyar népi kultúra életerejét és gazdagságát ünnepli: tánc, zene

Cannes-tól Velencéig: nemzetközi sikerfilmek érkeznek a Mozinet Filmnapokra
2025-09-11 07:34:38

Fesztiválsikerek, friss magyar alkotások és különleges filmes élmények várják a közönséget a 15. Mozinet

Felfelé hulló eső és xenobotok – különleges kiállítás a LAM-ban
2025-09-10 12:00:00

Fény, tudomány és művészet találkozása: a More Than Human című nemzetközi tárlat az emberi nézőpontot

VALMAR – Év végi szuperkoncert az Arénában
2025-09-10 09:49:39

Marics Peti és Valkusz Milán hatalmas bulival zárja az évet az Arénában – slágerek, meglepetésvendégek és

további bejegyzések a szerzőtől »

Megjelent az ETNOFON Records és a FONÓ első közös kiadványa Eszembe jutottál – Főhajtás Cseh Tamás előtt címmel.

„1977-ben, amikor az első Cseh Tamás-lemez megjelent, emlékszem, éppen véget ért a világ. Olyankor nincs mit tenni, azt hagyni kell.

Az idő persze megszépíti a világvégét is, de azért nem ment olyan könnyen… Én például nem egyszer abba a bizonyos Levél nővéremnek című lemezbe kapaszkodtam közben. Annyira, hogy azóta sem tudom elfelejteni.

Aztán jöttek-mentek az évek. Néhány világvége is megesett még, de a Levél nővéremnek mindig is tartós menedéknek bizonyult – kivált, miután 1994-ben a folytatására (Levél nővéremnek 2) is sor került. Aki addig félreértett valamit, az immár végképp megbizonyosodhatott: a Cseh Tamás-Másik János-Bereményi Géza-szerzemények tartózkodási helye sokkal magasabbra lett belőve annál, mint ahová kötni próbálta egyik-másik nemzedék vagy ideológia. És onnan már nem lehet őket eltávolítani.

2009 tavaszán, amikor dolgozni kezdtünk ezen a „tribute” albumon, nem egy archív felvételről szerettük volna Cseh Tamás hangját hallani. Még nem tudhattuk, hogy az élet – illetve a halál – felülírja a tervezést.

Ami a többit illeti, az lényegében az elképzelésünk szerint alakult: napjaink kultikus előadói – életkortól és stílusoktól függetlenül – emelnek kalapot Cseh Tamás előtt. És miközben mélyen kötődnek a kiválasztott dalokhoz, a feldolgozásaikból éppúgy átsüt a maguk varázsa is. Játsszanak reggae-t, alternatív rockot, elektronikus- vagy világzenét.

Egy korongon tizennyolc szín, tizennyolc hangulat, tizennyolc íz, de ott van, mindegyik felett, ott van az a közösen megkérdőjelezhetetlen hatás. Ha úgy tetszik, az a kapaszkodó… Tessenek csak figyelni rá. Egész biztos, hogy kiderül.
E zenekarok közül többen szerepeltek már egy hasonló vállalkozásban: öt évvel ezelőtt az Illés együttes életműve előtt tisztelegtünk. Mert jó az, sőt nagyon fontos, ha tudni lehet, hogy honnan indultunk. És hogy kinek mit köszönhetünk.
Hát én most nagyon sok köszönettel tartozom az Eszembe jutottál szereplőinek. Nélkülük soha nem lettem volna képes valamit vissza- vagy továbbadni abból, amit Cseh Tamástól kaptam.”

Az albumon közreműködők listája:

1. Heaven Street Seven: Vasárnapi nép
2. Csík zenekar:
Illegalitásban
3. Péterfy Bori & Love Band:
Forró város
4. PASO:
Amikor Désiré munkásszálláson lakott
5. Másik János:
Minden álmomban 2010.03.23.
6. Napra:
Ten Years After
7. Bin-Jip:
Váróterem
8. Kistehén Melanko:
Budapest
9. Balaton:
Nincsen más
10. Lovasi András:
Gyerekkorom
11. Palya Bea:
A képek dala
12. Quimby:
Benke és Pierre
13. Legát:
Feljelentés
14. Besh o droM: Ausztrália
15. Bognár Szilvia, Herczku Ágnes:
Antoine és Désiré történelemkönyve
16. Etnofon Zenei Társulás: A jobbik részem
17. Tóth Evelin: Eszembe jutottál
18. Cseh Tamás: Szomszédom cse ta

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene Cseh Tamás Etnofon Lemezáru

Ajánlott bejegyzések:

  • Már vártuk! Már vártuk!
  • VALMAR – Év végi szuperkoncert az Arénában VALMAR – Év végi szuperkoncert az Arénában
  • Közel 70 program, koncertek és bartókos ízek: startol a 4. Bartók Feszt Közel 70 program, koncertek és bartókos ízek: startol a 4. Bartók Feszt
  • Csűrök között szól a világ – Jubileumi fesztivál Kalotaszegen Csűrök között szól a világ – Jubileumi fesztivál Kalotaszegen
  • Kezdő dalszerző vagy? Jelentkezz az Artisjus új mentorprogramjába! Kezdő dalszerző vagy? Jelentkezz az Artisjus új mentorprogramjába!

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr207877478

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard