Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Itt az első mesterségesen előállított baktérium!

Itt az első mesterségesen előállított baktérium!

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2010. 05. 27.
Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait
2025-10-14 09:25:02

Tíz alkotó vehetett át elismerést a Hagyományok Háza Kis fekete pályázatán, ahol a népművészet és a

Tiszta őrület – Woody Allen legújabb darabjának világpremierje Budapesten
2025-10-13 18:00:00

November 7-én a Centrál Színházban mutatják be Woody Allen legújabb vígjátékát, a Tiszta őrületet

Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna?
2025-10-13 17:08:25

Vigh Bálint új független filmje, a KONEKT az önismeret és a traumafeldolgozás kérdéseit vizsgálja egy

Dalokból szőtt történelem – megjelent a Dalszerző Bookazin
2025-10-10 17:00:00

Megjelent az Artisjus első Dalszerző Bookazin kiadványa, amely több mint száz év magyar zenetörténetét

további bejegyzések a szerzőtől »

Az élet valami különleges volna? Filozófusok, teológusok és természettudósok vitáznak már régóta arról, hogy van-e csak az élőkre jellemző szubsztancia, mondjuk a lélek.

Amennyiben igenleges a válasz, az élet tudományosan megfoghatatlan valami lenne. Craig Venter most bebizonyította, hogy ez nem így van.

A Pennsilvániai Egyetemen kutató Craig Venter a szintetikus biológia módszerével létre tudott hozni mesterségesen egy baktériumot. A biológia ezen ága vírusok és baktériumok laborban való előállítását tűzte ki célul maga elé, s ezekkel számos környezetvédelmi valamint egészségügyi kívánnak megoldani, utóbbiak között ilyen például a koleszterin leépítése az emberi szervezetben vagy a különböző fertőzések leküzdése.


Természetesen a kísérletezés komoly problémákat vet fel, hiszen egy-egy eredmény, figyelmetlenség visszafelé sülhet el, ezért Venter és csapata molekurális vízjegyekkel látja el kreatúráit, hogy felismerhetőek legyenek.

Sokan azt mondják, hogy Venterék nem hoznak létre új életet, hiszen az általuk összeállított örökítő anyagot egy valóban létező baktérium meglévő protoplazma-vázára építik, másrészt még a sejt nem minden részét tudják összerakni. Ettől függetlenül az első szintetikus baktérium megalkotása már azt mutatja, hogy mi minden lesz a jövőben lehetséges.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Tudomány Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Felfelé hulló eső és xenobotok – különleges kiállítás a LAM-ban Felfelé hulló eső és xenobotok – különleges kiállítás a LAM-ban

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr247877586

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard