Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Ha egy szemüveges kisfiú voltál

Ha egy szemüveges kisfiú voltál

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2010. 06. 04.
Musicalshow a Rózsakert Színpadon - Nikola Tesla története sztárszereposztásban
2025-07-17 07:44:56

A tudomány és művészet látványos találkozása várja a közönséget augusztus 3-án Nyíregyházán, ahol az

Tíz nap, száz szólista - Indul a FAB jubileumi zenei ünnepe
2025-07-16 08:17:09

Tizedik alkalommal rendezik meg a Fesztivál Akadémia Budapest nyári programsorozatát, amely idén minden

130 év mozi – Felújított filmklasszikusokkal ünnepel a főváros
2025-07-15 18:00:00

Szeptember 16. és 21. között ismét megrendezik a Budapesti Klasszikus Film Maratont, ahol restaurált magyar és

Népi ritmusok és legendás éjszakák Gombaszögön
2025-07-14 18:00:00

A Felvidék legnagyobb ifjúsági-kulturális rendezvényén, a Gombaszögi Nyári Táborban idén is különleges

további bejegyzések a szerzőtől »

Június 8-án, kedden, utolsó alkalommal látható Pelsőczy Réka rendezése, a kisdiákok dolgozataiból összeállított „Én egy szemüveges kisfiú vagyok”.

"Mi lesz, ha nagy leszek?" címmel Pelsőczy Réka dolgozatokat íratott Pest különböző iskoláiban 6-16 éves korig. Kíváncsi volt, hogy hogyan lehet dokumentumokat felhasználva színházat csinálni úgy, hogy az szórakoztató legyen, s közben beszélni tudjunk arról, hogy "Mi van, ha nagyok vagyunk?".


Az előadásban tizenegy ember ül velünk szemben. Férfiak, nők vegyesen. Lábuk homokba ásva, fejüket az ég felé fordítják. Napoznak. Képzeletbeli csoportterápia kezdődik, időutazás… felidéződnek a gyerekkori álmok, játékok, mondókák, és ezzel szemben a felnőtt élet problémái - a munka, a társkeresés, az érvényesülés terén – kórusban, monológban, zenében, táncban.

Az előadásban felhasznált szövegek eredetiek. Gyerekek írták őket, az alkotók pedig nem változtattak rajtuk.



Én egy szemüveges kisfiú vagyok
A Kék Művészügynökség és a Művészetek Völgye közös produkciója
2010. június 8. (K), Katona Kamra

Előadják: Bánki Gergely/Lengyel Tamás, Bodor Johanna, Botos Éva/Láng Annamária, Fodor Annamária/Pálmai Anna, Gáspár Anna, Sipos Vera,. Szamosi Zsófi/Pelsőczy Réka, Vass György/Kocsis Gergely, Elek Ferenc

Rendező: Pelsőczy Réka

 

Jegyfoglalás:
Telefon: (1) 266-5200, (1) 317-4061, (1) 318-3725
E-mail: szervezes@katonaszinhaz.hu
www.jegy.hu

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Programajánló Katona József Színház

Ajánlott bejegyzések:

  • Irodalom és természet találkozása a színház falai között Irodalom és természet találkozása a színház falai között
  • Új videósorozat Tillával és a Katona fiatal művészeivel Új videósorozat Tillával és a Katona fiatal művészeivel
  • Musicalshow a Rózsakert Színpadon - Nikola Tesla története sztárszereposztásban Musicalshow a Rózsakert Színpadon - Nikola Tesla története sztárszereposztásban
  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében
  • Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr917878374

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard