Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Tompos Kátyát beszélni tanítják

Tompos Kátyát beszélni tanítják

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2010. 06. 07.
Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

A Nagyvárosi bujdosó emléke – 71 éve született Kissferi
2025-06-29 16:21:51

Kiss Ferenc zeneszerzőként, énekmondóként és népzenegyűjtőként egész életében a hagyományt szolgálta

Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál
2025-06-27 09:00:33

Ismét lángra lobban Sukoró Szent Iván-éji tüze! A nyári napforduló alkalmából koncertek, táncház és

Magyar tehetségek is a reflektorfényben a Bartók Világversenyen
2025-06-24 12:28:09

31 fiatal zongorista, köztük hat magyar lép pódiumra idén szeptemberben a Zeneakadémián megrendezett versenyen.

további bejegyzések a szerzőtől »

A héten megtartották a Szegedi Szabadtéri Játékok produkcióinak olvasópróbáját, a Dóm téren pedig hozzáláttak a nézőtér építésének.
Két legendás film, két legendás darab: Hair és My Fair Lady


Dolhai Attila
Érdekesség, hogy a Hair négy főszereplője Dolhai Attila, Peller Anna, Szemenyei János és Kerényi Miklós Máté nem először találkoznak a színpadon, hiszen egy osztályba jártak a Színművészetin, sőt a darab rendezője Bagó Bertalan nemcsak tanította őket, hanem még vizsgaelőadásukat is ő rendezte.

A Hair olvasópróbáján a musical jól ismert betétdalai hallatán, nagy tapssal jutalmazták egymást a művészek. Bagó Bertalan, rendező az olvasópróba elején kifejtette: ehhez a produkcióhoz nagyon jó színészekre van szükség, és ő bízik a csapatában.

Bagó Bertalan alkotótársa, Bereményi Géza egy sajátos keretjátékot álmodott a Dóm térre. A produkció díszletére jellemző egyfajta filmszerűség, hiszen fényfestészeti technikával, enteriőrt vetítenek a színpadra.

A musical augusztusban, hat alkalommal tekinthető meg a Szegedi Szabadtéri Játékokon.

Az olvasópróbák sorozata június 2-án folytatódott, akkor a My Fair Lady színészei kezdték meg a munkát. Tompos Kátya – aki először lép fel a Szegedi Szabadtéri hatalmas színpadán – alakítja a főszereplő virágáruslányt, Eliza Doolittle-t, Pickering ezredes szerepében pedig Gálvölgyi Jánost láthatjuk.

A művész viccesen úgy fogalmazott: Pickering ezredes egy abszolút úriember, így nem jelent számára nehézséget a karakter megformálása. A produkcióban, a rendező Novák Eszternek - aki a Színház- és Filmművészeti Egyetem zenés színész-osztályát vezeti - az osztálya is fellép.

A Szegedi Szabadtéri Játékok idei évadának első produkcióját, a My Fair Lady-t júliusban, öt alkalommal láthatják és hallhatják a Dóm téren.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Premier Szegedi Szabadtéri Játékok Musical

Ajánlott bejegyzések:

  • Brasch Bence játssza Porthost a Szegedi Szabadtéri Játékokon Brasch Bence játssza Porthost a Szegedi Szabadtéri Játékokon
  • Hét előadás érkezik idén a Szegedi Szabadtéri Játékok újszegedi színpadára Hét előadás érkezik idén a Szegedi Szabadtéri Játékok újszegedi színpadára
  • Premier a Pesti Magyar Színházban - bemutatták az Ezeregy éjszakát Premier a Pesti Magyar Színházban - bemutatták az Ezeregy éjszakát
  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében
  • Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr317878496

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard