Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Analfabéta kiberkölykök világa jön

Analfabéta kiberkölykök világa jön

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2010. 06. 27.
Zene, ami összeköt - országjárásra indul a Concerto Budapest
2025-07-11 18:00:00

A klasszikus zene erejével szeretné közelebb hozni az embereket egymáshoz és a kultúrához a Concerto Budapest

Tánc, zene, mesterségek: a Hagyományok Háza beköltözik a nyári fesztiválokra
2025-07-11 11:07:40

Legyen szó kézműves foglalkozásról, táncházról, népzenei koncertről vagy mesemondásról, a Hagyományok

Teljes a B My Lake 2025 programja: 70+ DJ, divatshow és díjnyertes filmek a Velencei-tónál
2025-07-10 10:23:28

A 2025-ös B My Lake fesztivál minden eddiginél színesebb programkínálattal tér vissza július 24. és 26.

„A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
2025-07-08 12:02:05

Mi történik, amikor egy világhírű operaénekesnő a koncerttermek helyett ott énekel, ahol a zene valóban

további bejegyzések a szerzőtől »

Tom Stoppard szerint a digitális univerzum hatására eltűnnek humán tárgyak.

"Az írott szóra ma már nincs akkora igény, mint az én diákkoromban volt, vagy mint amikor a tanárok még csak tanítgatják a szavakat a kicsiknek" - idézték a lapok Stoppardot, aki pályája során televíziók és rádiók számára is írt darabokat, illetve forgatókönyveket. Szerinte a mai gyerekek egy olyan korban élnek, amikor a mindenfelől érkező mozgóképek elsőbbséget élveznek a nyomtatott betűkkel szemben.
Stoppard a walesi herceg által létrehozott oktatási alapítványnak tartott előadásán azt is elmondta, hogy a humán tantárgyak oktatása is jelentősen háttérbe szorult a természettudományok előretörése miatt.



"Volt egy időszak, úgy 30 vagy 40 éves koromban, amikor úgy érezték, hogy a természettudományok oktatása lemaradt, márpedig ez egy olyan terület, amely minden ember életére jó hatással lenne. Azóta viszont egyre jobban aggódunk a humán tudományok elhanyagolása miatt, és ez különösen a felsőoktatás területén okoz hatalmas problémákat" - magyarázta.
A Rosencrantz és Guildenstern halott, valamint Az igazi című színművek írója szerint a fiatalok ma már sokkal átfogóbb tananyagból válogathatnak, beleértve a fiatal szerzőket és drámaírókat, ugyanakkor arra is több energiát kell fordítani, hogy vonzóak legyenek ezek a tantárgyak.
"Azért támogatom a humán tudományokat és azok oktatását, mert bár ezeknek a tantárgyaknak a sikerességét nem lehet számadatokkal mérni, mégis alapvető fontosságúak az oktatás minden területén" - tette hozzá Stoppard.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Dráma

Ajánlott bejegyzések:

  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében
  • Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája
  • Két jubileum – egy rendhagyó évad! Két jubileum – egy rendhagyó évad!
  • Szabad ég, szabad gondolat, szabad élmény – Nyári színház a Városmajorban Szabad ég, szabad gondolat, szabad élmény – Nyári színház a Városmajorban
  • Forradalmi színházi esttel nyitott az újonnan alakult Erkel Színház Forradalmi színházi esttel nyitott az újonnan alakult Erkel Színház

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr1007879300

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard