Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Oliver Stone Hugo Chávezt szeretné az elnöki székben látni

Oliver Stone Hugo Chávezt szeretné az elnöki székben látni

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2010. 07. 05.
Dupla jubileumi koncert: SoNoRo 20 & FAB 10
2025-10-21 17:46:53

A Kelemen Barnabás és Kokas Katalin hegedűművész-házaspár által alapított Fesztivál Akadémia  Budapest

Túlvilági olimpikonok a Depeche Mode univerzumában – grandiózus show az MVM Dome-ban
2025-10-16 10:34:26

Két olimpiai bajnok, Szász Emese és Fodor Rajmund is kilép a valóság kereteiből, hogy misztikus lényként

Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait
2025-10-14 09:25:02

Tíz alkotó vehetett át elismerést a Hagyományok Háza Kis fekete pályázatán, ahol a népművészet és a

Tiszta őrület – Woody Allen legújabb darabjának világpremierje Budapesten
2025-10-13 18:00:00

November 7-én a Centrál Színházban mutatják be Woody Allen legújabb vígjátékát, a Tiszta őrületet

további bejegyzések a szerzőtől »

Oliver Stone amerikai filmrendező, akinek a latin-amerikai baloldalról szóló, South of the Border (A határtól délre) című dokumentumfilmje a hét végén került az amerikai mozikba, egy interjúban kijelentette: „egy Hugo Chávezt” szeretne az Egyesült Államok elnökének, és a venezuelai elnököt követendő mintának tekinti Latin-Amerikában.

A Született július 4-én című háborús filmdráma, a JFK - A nyitott dosszié és a Tőzsdecápák rendezője szerint „bármit mondjanak is, az az igazság, hogy Hugo Chávez és kormánya a népnek osztja el a pénzt, segít az embereken, nem meggazdagodni akar és nagyvállalatokat hizlalni, és ez a legfontosabb”.

Filmjében a rendező el akarja oszlatni "az Egyesült Államokban uralkodó dezinformációt a venezuelai elnökről". „Meg akartam mutatni egy hazugságokkal megmérgezett ország (az Egyesült Államok) történelmének rejtett oldalát” – így a rendező.

Stone bírálta a Hugo Chávezről a The New York Times-ban és a The Washington Postban „hetente” írott „hülyeségeket”, és úgy vélte, hogy Venezuelában nagyobb a sajtószabadság, mint az Egyesült Államokban.

Ott „bármit elmondhat az ember, amit csak akar. Itt nem mondhatod például azt, hogy +meg kell dönteni Obamát+” – állítja a rendező, aki szerint a venezulai rádiók ellenzékiek által bírált bezárása csak harminc adót érintett az ezerből, és technikai okokból történt. A megmaradó rádiók is többségében bírálják Chávezt, nem kell tehát túlozni – tette hozzá.

A rendező szerint a venezuelai ellenzéknek elengedő lehetősége van a véleménye kifejezésére. „Elég, ha valaki felmegy a YouTube videomegosztó portálra, egyebet sem lát, csak a Chávezről szóló disznóságokat. Ezért kellett ellensúlyt létrehozni ehhez a történethez”.

Stone szerint néha szükséges fekete-fehéren fogalmazni, egyszerű dolgokat mondani. „Például azt, hogy a bankoknak nem kellene az összes profitot megtartani maguknak.”

„Amikor Chávez és (Luis Ignácio) Lula (da Silva brazil elnök) hatalomra jutott, azt mondta: mi akarunk az ásványkincseink urai lenni, miénk a kőolaj és gáz, a nép tulajdona. És meg is tette” – szögezte le.

„Tíz évvel az Egyesült Államok előtt járnak” – vélekedett a rendező. „Itt hagyják, hogy olajipari cégek mindent ellopjanak, és zsebre vágják a hasznot. És mit csinálnak? Fizetnek maguknak, a részvényeseknek, hatalmas béreket osztanak, de nem tesznek semmit a lakosság megsegítésére.”

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Filmek Rendezők Filmpremier

Ajánlott bejegyzések:

  • Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna? Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna?
  • Természetfeletti erők és elfeledett titkok: itt a Shelby Oaks – A gonosz nyomában magyar előzetese Természetfeletti erők és elfeledett titkok: itt a Shelby Oaks – A gonosz nyomában magyar előzetese
  • Száguldás, sárkányok, rosszfiúk – a nyár 10 legkedveltebb mozija Magyarországon Száguldás, sárkányok, rosszfiúk – a nyár 10 legkedveltebb mozija Magyarországon
  • Őrült nap, őrült film: jön a Random! Őrült nap, őrült film: jön a Random!
  • Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr637879504

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard