Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
A saját nyelvüket sem beszélik?

A saját nyelvüket sem beszélik?

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2010. 08. 18.
Zene, ami összeköt - országjárásra indul a Concerto Budapest
2025-07-11 18:00:00

A klasszikus zene erejével szeretné közelebb hozni az embereket egymáshoz és a kultúrához a Concerto Budapest

Tánc, zene, mesterségek: a Hagyományok Háza beköltözik a nyári fesztiválokra
2025-07-11 11:07:40

Legyen szó kézműves foglalkozásról, táncházról, népzenei koncertről vagy mesemondásról, a Hagyományok

Teljes a B My Lake 2025 programja: 70+ DJ, divatshow és díjnyertes filmek a Velencei-tónál
2025-07-10 10:23:28

A 2025-ös B My Lake fesztivál minden eddiginél színesebb programkínálattal tér vissza július 24. és 26.

„A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
2025-07-08 12:02:05

Mi történik, amikor egy világhírű operaénekesnő a koncerttermek helyett ott énekel, ahol a zene valóban

további bejegyzések a szerzőtől »

Lehet, hogy itthon is szükség lenne rá, de Brazíliában meg is valósították az ötletet. Rio de Janeiro államban létrehoztak egy telefonos forródrótot, hogy segítsék a portugál nyelvvel küzdőket.

Szakértők várják majd a segélykérők hívásait olyan témákban, mint az ékezetek használata és helyes jelölése Brazília hivatalos nyelvében, a portugálban. Tudósítók szerint a brazilok ugyanis kifejezetten sok nyelvtani hibát vétenek, mind szóban, mind írásban, és ezért a hiányos oktatást okolják.

A forródrót létrehozását a Rio állami újságban tették közzé. Eszerint a hétfőtől péntekig hívható vonalon nyolc, minősített nyelvszakértőtől lehet majd nyelvtani segítséget kérni, úgy mint egyeztetés, helyesírás, szóértelmezés.

Az állami vezetés egyik vezetője, Colonel Jairo Souza Santos szerint a segélyvonal rendkívül hasznos lesz.
„A forródrót egy tiszta és egyszerű módja lesz annak, hogy tisztázzuk a portugál nyelv helyes használatának szabályait” - mondta. „Az anyanyelvünk pontos ismerete elengedhetetlen, akár az egyetemen vagyunk, akár munkában.”

A brazil lakosság nagy részének valóban akadnak gondjai a portugál nyelv használatával, de ilyen emberek nem csak a lakosság szegényebb részeiből kerülnek ki. A téma Lula, azaz Luiz Inacio Lula da Silva elnöksége alatt került megint előtérbe, aki szintén hadilábon áll anyanyelve nyelvtanával, és ezzel nem egy vidám, avagy tragikomikus percet szerzett politikustársainak.
A brazilok egy része szégyelli, hogy az elnökük kissé műveletlen, a másik részének viszont épp ez tetszik, és büszkék arra, hogy egy olyan ember juthatott el az elnöki székig, aki 10 éves korában tanult meg írni és olvasni, mert addig nem látott könyvet.

A rioi forródrótot egyébként egy másik brazil városban, Fortalezában bevezetett segélyvonalról mintázták, amit 30 éve hoztak létre.

Forrás: BBC

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Oktatás Telefon Esélyegyenlőség Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
  • Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál
  • „Ennyike?” – A kérdés, amit nem lehet megkerülni „Ennyike?” – A kérdés, amit nem lehet megkerülni
  • Édeskeserű turné: Erdélyi körútra indul a Magyar Állami Népi Együttes Édeskeserű turné: Erdélyi körútra indul a Magyar Állami Népi Együttes
  • Az első amerikai űrhajósnő élete Az első amerikai űrhajósnő élete

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr287880948

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard