Mikor Uri Geller két éve felfedezte, hogy a Skócia keleti partjainál található sziget eladó, rögtön tudta, hogy meg kell vennie. Most már az is kiderült, miért.

Uri, a 63 éves kanálhajlító a szigeten töltött viszontagságos éjszaka után rájött, hogy annak idején miért is kellett megvennie az elhagyatott sziklát. Megérzése szerint annak belsejében ugyanis egyiptomi kincsek találhatók - ezeket nem más, mint Scota, a fáraó lánya vihette a területre 3500 évvel ezelőtt.
Az 1970-es évek óta Uri Geller egyike a világ leghíresebb embereinek. Rendszeresen szerepelt tévéműsorokban kanálhajlító mutatványaival, és saját showja is bemutatásra került a világ számos országában, többek közt Magyarországon is "A Kiválasztott" címmel. Különleges képesssége a mai napig tömegeket vonz, és érdeklődése a Lamb sziget iránt a szkeptikus skótok figyelmét is felkeltette.
Skócia és Egyiptom kapcsolatáról már a XV. században is tesznek említést a források. A legenda szerint Tutanhamon fáraó féltestvére, Scota hercegnő miután összeveszett családjával, Írországba majd Skóciába menekült - innen ered az ország neve. Néhányan állítják, a Lamb és a két szomszédos sziget elhelyezkedése pontosan tükrözi a Gízai piramisok helyzetét, az Orion öv csillagainak együttállásáról nem is beszélve. A sziget fölött természetesen az ufók is gyakori vendégek.

Stuart McHardy, skót történész szerint hülyeség az egész. McHardy és kollégái szerint az egyiptomi kapcsolat legendája csupán a skótok önérzetének megnyugtatására született abban az időben, mikor az angolok azt állították, hogy a brit szigetek Brutus római konzulról, a trójai hős Aineiász leszármazottjáról kapták nevüket.
- Ez persze azt jelentette, hogy nekünk is kell egy hasonlóan "ősi" történet - mondta McHardy.
A helyieket megdöbbentette a sziget újonnan felfedezett történelmi múltja. Eddig a terület az 1590-es évek boszorkánypereiről és sóval borított partjairól volt híres, mely állítólag Robert Louis Stevensont is megihlette a Kincses sziget írásakor.
„Mielőtt Uri idejött, senki sem hallott erről az egyiptomi meséről”, mondta el az 55 éves Drew McAdam, North Brewick-i lakos a Wall Street Journal-nak. Drew aki maga is mentalista, rajong a paranormális képességekkel rendelkező Gellerért. Uri egyik 1973-as előadása a BBC-n annyira megihlette, hogy megtanulta a kanálhajlítás technikáját, és azóta ő is bejárta egész Európát, mentalista mutatványaival.

Uri Geller 2008-ban kezdett érdeklődni a terület iránt. A tulajdonszerzés Skóciában azonban nem megy egyszerűen, ráadásul a skótok körében Uri Geller nem túl népszerű, ugyanis a '96-os skót-angol mérkőzés során a labda gellert kapott: Uri különleges képességeinek segítségével meglökte a labdát, éppen akkor, amikor a skótok csapatkapitánya büntetőrúgást hajtott végre. Skócia elvesztette a mérkőzést. - Majdnem 11.000 szidalmazó levelet kaptam akkor - emlékszik vissza Geller.
Most, hogy Uri Geller lett az egyik legismertebb földtulajdonos Skóciában igyekszik kiköszörülni a csorbát.
Márciusi North Berwick-ben tett látogatásakor például fogadásból felfutott egy 187 méter magas hegyre, csak hogy megkedveltesse magát a helyiekkel. Mivel a szigetén védett madárkolóniák élnek, a skót Madártani Központba is ellátogatott. Az ott elköltött ebéd során meghajlított kanalakat azóta is őrzik a központ konyhájában.
A központ bocsájtotta rendelkezésére azt a halászhajót is, amely elvitte a szigetre, hogy végre eltöltsön ott egy éjszakát. „Rettenetesen hideg volt, és annyi vizszintes helyet sem találtam a szigeten, hogy kiterítsem a hálózsákomat” - mesélte Uri.

Mióta Uri Geller megjelent, a helyi vállalkozók is kezdik felfedezni a sziget vonzerejét. Beindult a turizmus, a látogatókat hajókirándulásokra viszik, és az idegenvezetők jóvoltából mindenki meghallgathatja a különös történetet. Egy kapitány azt mesélte, a híres tulaj megjelenése olyan érdeklődést keltett, hogy jövőre körutakat szervez Uri Geller szigete köré.
Uri reméli hogy következő mutatványa, melynek során megkeresi a vulkanikus talajban rejtőző ősi kincseket, ámulatba ejti majd a helyieket. Úgy gondolja egy inga segítségével máris sikerült meghatároznia hol lapulhatnak a kincsek. A módszere ugyanaz, amit már a Mexikói-öböl olajlelőhelyeinek felkutatásakor is használt.
Ha a skót hatóságok engedélyezik az munkálatokat Uri ásni fog, de természetesen csak akkor áll neki, ha a munkálatok nem zavarják meg a szigeten található sirály és kormorán kolóniák életét.
Rob Sinclair, a helyi tanács egyik munkatársa azt mondja, nincs szükség engedélyre ahhoz, hogy Geller a saját birtokán ásatást kezdjen, de talán érdemes lenne egyeztetnie egy helyi archeológussal, hogy megéri-e belevágni.
- Biztos vagyok benne, hogy vannak ott egyiptomi kincsek, csak idő kérdése, hogy megtaláljuk őket - állítja Geller.
És ha eddig nem is volt kincs a szigeten, most már van: Uri megerősítette a sziget energiáit azzal, hogy elhelyezett ott egy kristálygömböt.
Ami egykor Albert Einstein tulajdona volt.
Forrás: The Wall Street Journal