Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Évadnyitó ringatás  a Millenárison

Évadnyitó ringatás a Millenárison

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2010. 09. 08.
Hurrá, itt a gyereknap!
2022-05-29 07:23:43

Nincs jobb vasárnapi program, mint járni egyet az Állatkertben, ahol már megnyílt a lepkekert is, és cukin

Huszonhárman keresik a kiutat
2022-05-28 16:41:30

Június 8-án a Pintér galériában nyílik meg az a különleges kiállítás, amelyet a közelmúlt viszontagságai

Film készült a legendás magyar hegymászóról
2022-05-27 14:31:51

A megtörtént eseményeken alapuló film ősszel kerül a mozikba. Erőss Zsolt 2002. május 25-én, 10.30-kor

Itt a várva-várt Esterházy koncertsorozat
2022-05-26 07:19:06

Újra nagy nevek érkeznek Kismartonba, május végétől decemberig tartanak a komolyzenei rendezvények a

további bejegyzések a szerzőtől »

Szalóki Ágival és Marék Veronikával ez alkalommal nem csak magukért, hanem másokért is ringatnak majd a anyukák.

Az ismét új tanévét nyitó Ringató minden mamát arra ösztönöz, hogy próbálja ki, élje meg, érezze át gyermekével a Vedd ölbe, ringasd, énekelj! bensőséges játékát. Az országos Ringató egyik célja, hogy a mondókákkal, népdalokkal, mozgásos, ölbeli játékokkal teli foglalkozások jó hangulatú és elvarázsoló légkörének hatására az édesanyák és édesapák otthon is énekeljenek gyermekeiknek, tegyék érzékennyé, fogékonnyá a kicsiket a jó zene, a művészet iránt már ebben a korai életszakaszban. A másik cél, hogy a felnőttek maguk is örömüket leljék az éneklésben, megérezzék azt, hogy a közös éneklés, a magyar népdalok, kánonok megszólaltatása élmény lehet.

Az idei, szeptember 11-én, a Millenárison megtartott tanévnyitó azonban más és fontosabb lesz, mint az eddigiek. A résztvevők 11 órától nem csak saját kedvükre játszanak, énekelnek majd, hanem ezúttal egy súlyos balesetet szenvedett kisfiúért, Balázsért is szól majd minden hang.

Mára az ország számos szegletében találkozhatunk Ringatókkal, akik évek óta azon dolgoznak, hogy elhitessék a mamákkal: az énekszó, a közös ölbeli játék a kicsinyek "lelki tápláléka" kell, hogy legyen. Céljuk, hogy a foglalkozások oldott légkörében jó mintát kapjanak az anyukák a legkisebb gyerekek zenei nevelésének a lehetőségeire, és megismerjenek néhány módszertani tudnivalót, anélkül, hogy kimódolt, vagy "tudományoskodó" lenne a közös éneklés és játék.

A Ringatók zenei anyagát a kodályi gondolat szerint válogatják, két nagy csokor alkotja az e korosztálynak szánt zenei anyagot, az egyik az úgynevezett ölbeli játékok, a másik pedig a meghallgatásra szánt dalok.

A kisgyermekkori zenei nevelés, a Ringató szellemi megteremtője és mozgatórugója Gállné Gróh Ilona a tanévnyitó kapcsán elmondta: „Ez a tanítás elsősorban nem a kicsinyeknek szól, hanem a felnőtteknek. A gyerekek nem kapnak feladatot a foglalkozásokon, semmi nem kötelező. Mindenekelőtt a közös éneklés, a játék, a mozgás a fő szempont, de fontos az az áhítatos csend is, ami gyakran varázslatként megszületik.”

A budapesti Millenárison, szeptember 11-én, rendhagyó jótékony dalolással nyílik meg az új Ringató tanév. Marék Veronika fővédnökségével és Szalóki Ági vendéghangjával szombaton 11.00 órától több száz ringató édesanyát várnak a szervezők, hogy ezúttal egy súlyos balesetet szenvedett kisfiúért is daloljanak, közösen.

A Ringató országos foglalkozásairól, ősztől induló programjairól a www.ringato.hu oldalon további információk olvashatók.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Budapest Szalóki Ági Lélek Gyermek Intézmények

Ajánlott bejegyzések:

  • Hurrá, itt a gyereknap! Hurrá, itt a gyereknap!
  • Érzékeny vagy a szociális problémákra? Akkor ez a te programod! Érzékeny vagy a szociális problémákra? Akkor ez a te programod!
  • Ez a legjobb gyereknapi ajándék! Ez a legjobb gyereknapi ajándék!
  • Színházi tábor vár a Duna-parton! Színházi tábor vár a Duna-parton!
  • Újra nyitott ház a Pesti Vigadóban Újra nyitott ház a Pesti Vigadóban

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr427881772

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  7. Meztelenség és anatómia
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

versverseny-banner-2021.png

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard