Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Időutazás csendautomatával

Időutazás csendautomatával

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2010. 09. 15.
Légiriadó a kútban
2023-02-01 15:47:36

A kút falába épít bunkert az öreg házaspár – Lezsák 1985-ös darabja, a Nyolcvan vödör levegő  a

Készül a nagy kútba ugrás
2023-01-31 21:11:16

Újra hatalmas vállalkozásba kezdenek a digitális hermeneutikusok. Még lehet csatlakozni! A MűGond

Jön a testvérzenekarok fesztiválja!
2023-01-29 22:04:37

A Bihari Akácfa utcai kapualjából számtalan zene formáció bújt elő az évtizedek folyamán, február 11-én az

Exkluzív koncertre készül a magyar supergroup
2023-01-25 19:54:37

Február 1-én a Chemin Neuf lép fel a BMC Opus Jazz Clubjában. Nem mindennapi koncertélményt ígér a

további bejegyzések a szerzőtől »

Úgy tűnik egy rendhagyó művészeti produkció megoldást talál a legégetőbb fővárosi problémára: a tér-idő utazásra. Immár negyedszer veszik birtokba a nemzetközi erők a PLACCC-ot.

Utazás térben és időben, képzeletben és valóságban – ezt kínálja a fővárosiaknak az idei PLACCC Fesztivál. A rendhagyó művészeti produkcióiról ismert rendezvény egy sikeres pécsi kitérő után szeptember 24. és október 3. között visszatér Budapestre. Az alkotók interaktív nagyvárosi kalandozásra hívják a közönséget.


Igy fog kinézni a Pollack Mihály tér


A negyedik PLACCC Fesztiválon ismét magyar és külföldi alkotók lepik el a jól ismert köztereket és a „talált” helyszíneket Budapesten. Dániából érkezik a PLACCC meghívására a hello!earth alkotócsoport. A Tomorrow everything will be different (Holnap minden más lesz) című élménytúra során SMS-ek és váratlanul előbukkanó, furcsa kísérők irányítják a közönséget egy ismerős-ismeretlen városnegyeden, magán- és köztereken át. A különleges séta azonban nemcsak térben zajlik, hanem lélekben is, hiszen a valóság lassan összeolvad a személyes érzelmekkel, tapasztalatokkal.

Varázslatos kirándulásra csábítja a budapestieket egy lengyel művészcsapat a Sashegyre. A Fundacja Laury Palmer tagjai magánemberek hobbikertjeiben idézik meg az egész világot. Kis képzelőerővel a látogatók úgy érezhetik magukat, mintha a világhírű Velencei Biennálé nemzeti pavilonjai között sétálnának. Bármilyen hihetetlen, de még az időutazók sem maradnak program nélkül. A prágai Handa Gote kollektíva filmes-zenés produkciója visszarepíti a közönséget a 60-as, 70-es és 80-as évekbe egy retro helyszínen a Városligetben.


A csendautomata

Menekülő útvonalat kínál a Szövetség’39 alkotócsoport az őszi PLACCC-on. A városlakók bármikor belebotolhatnak egy-egy meglepő és játékos akcióba. A művészek teherautója a fesztivál alatt több napon keresztül fel-felbukkan az utakon, és platóján szállítja az utazó kortárs eseményeket. A művészet ugyanis bárhol megjelenhet – ott is, ahol a legkevésbé számítunk rá. Tartsd nyitva a szemed, mert valami történik a városban, ami szabad utat keres magának a megszokások, a nagyvárosi hétköznapok útvesztőjéből!

A tavalyi bemutatkozás után új akciókkal jelentkezik a Haszondesign Projekt. Több fiatal magyar alkotócsoport Budapest legkülönfélébb részeire viszi el a kortárs művészetet, és bebizonyítja, hogy az nemcsak a kiváltságosoké, hanem a mindennapjaink része. Ingyenes köztéri akcióikkal mutatják meg, hogy kis változások is jelentős hatást gyakorolhatnak a közérzetünkre. Az Újirány Csoport idén visszafoglalja a méltatlanul kihasználatlan Pollack Mihály teret a kultúrának és a közösségi életnek. A PLACCC Fesztivál alatt a tér a boldog békeidőkre emlékeztető Városi Szalonná alakul át. A kényelmes nyugágyakon napközben megpihenhet a sétáló, esténként pedig izgalmas kulturális programok és beszélgetések várják a vendégeket.

Az Újirány Csoport másik akciója, a Városi Tornapálya a számítógép előtt görnyedő fővárosiakat akarja megmozgatni. Szintén a Haszondesign Projekt része az úgynevezett Csendautomata. A d1618 Műhely tereptárgyába belépő járókelők kipróbálhatják, hogyan hat rájuk az aktív csend élménye a város állandó zaja után. A projekt harmadik résztvevője az 1000% alkotócsoport, amely harmadszor vesz részt a PLACCC Fesztiválon. Ezúttal is „önkéntes felújítást“ végeznek, amely során az elhanyagolt városi felületek a kortárs képzőművészet kommunikációs felületeivé változtak. Az őszi Haszondesign Projekt során a Nyugati téri felüljáró hídpilléreit festik meg. Ez lesz a legnagyobb falfelület, amit a fiatal képzőművészek valaha átalakítottak.
A negyedik PLACCC Fesztivál célja, hogy budapestiek akár a leghétköznapibb helyzetekben újra rácsodálkozzanak a városra, és felfedezzék a benne rejlő szépségeket. PLACCC – Művészet máshogy, máshol.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Budapest Képzőművészet Kortárs PLACCC Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Kellemes kortárs ünnepeket! Kellemes kortárs ünnepeket!
  • Megnyílt a díjazottak tárlata Megnyílt a díjazottak tárlata
  • Kisöprik a Bartók Béla utat Kisöprik a Bartók Béla utat
  • Jön a kihagyhatatlan balatoni fesztivál Jön a kihagyhatatlan balatoni fesztivál
  • Kísérletet tesznek az üzenet megfejtésére Kísérletet tesznek az üzenet megfejtésére

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr987882014

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard