Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Festményekkel ünnepel Angyalföld

Festményekkel ünnepel Angyalföld

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2010. 09. 21.
Exkluzív koncertre készül a magyar supergroup
2023-01-25 19:54:37

Február 1-én a Chemin Neuf lép fel a BMC Opus Jazz Clubjában. Nem mindennapi koncertélményt ígér a

Ambient a troposzféra határáról
2023-01-25 11:00:56

Új albummal és klippel jelentkezik a kísérletező kedvű billentyűs, Grócz Bence. A Konkoi szólóprojekt

Az év írója szerint Budapest valamit nagyon tud
2023-01-23 19:53:19

Szilágyi Zsófia Emma elsőkönyves szerző kapta a 2022-es Arany Medál díjat az Év Írója kategóriában. Vele

Mit gondolt Scruton a zenéről?
2023-01-19 16:06:27

Roger Scruton (1944-2022) angol filozófus számos esztétikai értekezést írt,  A zenéről  c. könyve az MMA

további bejegyzések a szerzőtől »

Szent Lukács, a festők patrónusának napja alkalmából ünnepelnek

Idén 9. alkalommal kerül megrendezésre a Magyar Festészet Napja. Az első rendezvény 2002-ben valósult meg. A második évben az ünnep már kétnapos volt, 2006-ban pedig több mint egy héten át tartottak az ünnephez kötődő események. Idén 300 művész kétezernél is több képe lesz látható országszerte, sőt csatlakoztak a kezdeményezéshez szlovéniai, székelyföldi és szlovákiai kiállítóhelyek is.

A rendezvényről Freund Tamás akadémikus, ezt írta köszöntőjében: „A Magyar Festészet Napja kultúránk óriási hagyományokkal és ígéretes jelennel rendelkező szegmensének egyik legjelentősebb ünnepe. Ez a nap, amely mára többhetes rendezvénysorozattá nőtte ki magát, lehetőséget biztosít a mai magyar festészet bemutatására a társadalom széles nyilvánossága előtt, kivívva annak megbecsülését. Ugyanakkor tükröt tart a művésztársadalom elé, megmutatja, hol tartunk nemzetközi viszonylatban, hová fejlődött és milyen irányba halad a hazai festészet.”

A nemes kezdeményezéshez az Angyalföldi József Attila Művelődési Központ először 2007-ben csatlakozott, és azóta minden évben részesei vagyunk a rendezvénysorozatnak.


Ebben az évben az ünnep alkalmából két kiváló festőművész Ridovics László és Szurcsik János közös kiállítása kerül megrendezésre az Angyalföldi József Attila Művelődési Központ Mácsai Galériáiban, melynek ünnepélyes megnyitójára 2010. október 13-án 18.00 órakor kerül sor. A megnyitón közreműködik Papp János színművész és a Hortus M. Singers énekegyüttes. A szervező XIII. Kerületi Közművelődési Nkft. szeretettel várja az érdeklődőket a rendezvényre.

A kiállítás megtekinthető:
2010. október 13–tól 29-éig, hétköznap 10.00-18.00 óráig.
A belépés díjtalan!

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Festészet Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • Még egy hónapig látogatható a Simsay-kiállítás Még egy hónapig látogatható a Simsay-kiállítás
  • Tisztelgés a 25 éve elhunyt festőművész előtt Tisztelgés a 25 éve elhunyt festőművész előtt
  • Ők kapták a Képzőművészeti Tagozat díjait Ők kapták a Képzőművészeti Tagozat díjait
  • Berlinbe készülnek a modern magyarok Berlinbe készülnek a modern magyarok
  • Különös üzenetek a Duna-parton Különös üzenetek a Duna-parton

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr887882084

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard