Ókori görög kéziratok egyik legfontosabb gyűjteményét teszi közzé hétfői bejelentés szerint az interneten a British Library.

Az írások - köztük Ezópusz meséinek 1844-ben, az Athosz-hegyen megtalált gyűjteménye - régóta elérhető volt a British Library olvasótermeibe elzarándokoló kutatóknak, de most már az egész világ hozzáférhet - emelte ki Scot McKendrick kurátor.
A szakember kitért arra, hogy a londoni tartózkodás igen költséges lehet, és nem mindenki tudja megengedni magának, hogy heteket, hónapokat töltsön el a brit fővárosban kutatási célokkal.
Az antik iratok - noha lassabban kerülnek digitalizálásra - kevesebb gonddal járnak, hisz például nem vetődnek fel szerzői jogi gondok, régiségük miatt azonban finomabb eljárást igényelnek. Az ilyen iratok oldalankénti digitalizálása becslések szerint egy fontba (324 forintba) kerül.
A British Library kollekciójának gyöngyszemeit is közzé akarja tenni az interneten, így a világhálóra kerülhetnek Leonardo skiccei, valamint a Biblia legrégebbi, hiánytalan példánya is.
Forrás: MTI