Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Beethoven végre érzi a ritmust

Beethoven végre érzi a ritmust

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2010. 09. 30.
Családi titkok, közéleti drámák – A Pulszky-levelezés feltárja a múltat
2025-07-01 11:56:45

A Pulszky család 1867 és 1911 között íródott 331 levele nem csupán személyes vallomásokat és meghitt

Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

A Nagyvárosi bujdosó emléke – 71 éve született Kissferi
2025-06-29 16:21:51

Kiss Ferenc zeneszerzőként, énekmondóként és népzenegyűjtőként egész életében a hagyományt szolgálta

Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál
2025-06-27 09:00:33

Ismét lángra lobban Sukoró Szent Iván-éji tüze! A nyári napforduló alkalmából koncertek, táncház és

további bejegyzések a szerzőtől »

Eddig túl gyorsan, vagy ellenkezőleg, túl lassan játszották Ludwig van Beethoven darabjait - állítja egy holland karmester, akinek vezényletével a bécsi filharmonikusok csütörtöktől azon dolgoznak, hogy a helyes tempóban rögzítsék a zeneszerző 2. szimfóniáját.

Harke de Roos dirigens szerint Beethoven metronómjelzéseit már kétszáz éve rosszul olvassák, és eljött az ideje annak, hogy kiköszörüljék a csorbát. A holland zenekutató, szerző és zongorista kétnapos próba után kezdte meg a zenekarral a felvételek rögzítését, a felvétel már októberben megjelenik.

"Mindannyian úttörők és idealisták vagyunk, de meg tudtuk győzni a zenészeket elképzelésünkről. Le voltak nyűgözve" - fogalmazott Klaus Sälzer, a projekt vezetőinek egyike.

A Beethoven-kísérlet költségei mintegy 100 ezer eurót tesznek ki, az anyagi hátteret támogatók biztosítják, a szervezők májusban alapítványt hoztak létre. A projekt célja, hogy "helyreállítsák Beethoven munkáinak klasszikus egységét, és ezáltal sérült művészi becsületét is" - magyarázta Sälzer.

De Roos 1991-ben írott könyvében tárta a nyilvánosság elé elképzelését, most ennek helyességéről akarja meggyőzni a zenevilágot.

A bonni Beethoven-ház ugyan fenntartásokkal szemléli de Roos elképzeléseit, de izgalmasnak találják az eltérő interpretációkat. Mindazonáltal megvárják, míg elkészül a felvétel, mielőtt eldöntik, aktívan részt vesznek-e a projektben.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Beethoven Zene Komolyzene

Ajánlott bejegyzések:

  • Concerto Mesteriskola Albrecht Mayer oboaművésszel Concerto Mesteriskola Albrecht Mayer oboaművésszel
  • Újra Veszprém lesz az operett fővárosa Újra Veszprém lesz az operett fővárosa
  • Rangos elismerést kapott a Budapesti Fesztiválzenekar új Eroica-lemeze Rangos elismerést kapott a Budapesti Fesztiválzenekar új Eroica-lemeze
  • TITOK évad a Pannon Filharmonikusokkal TITOK évad a Pannon Filharmonikusokkal
  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr237882628

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard