Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Megvan a szőröslábú törpe

Megvan a szőröslábú törpe

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2010. 10. 22.
„A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
2025-07-08 12:02:05

Mi történik, amikor egy világhírű operaénekesnő a koncerttermek helyett ott énekel, ahol a zene valóban

Baby Queen - Solére himnusza az újrakezdéshez
2025-07-07 16:00:00

Solére friss szerzemény egyszerre kacér és mélyen személyes, és olyan erőt sugároz, ami a legnehezebb

Tűvel írt történetek – Elismerések a legszebb magyar hímzéseknek
2025-07-07 10:54:24

Rekordszámú alkotással zajlott le a 2025-ös Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázat. A legszebb kézimunkák

Magyar dallamok Japánban - A Cimbaliband sikere Oszakában
2025-07-03 18:13:45

A magyar népzene különleges hangzása, a cimbalom egyedisége és a Cimbaliband szenvedélye ragadta magával a

további bejegyzések a szerzőtől »

Martin Freeman brit színész játssza Zsákos Bilbó szerepét A hobbit című kétrészes produkcióban - jelentette be Peter Jackson, a J.R.R. Tolkien regényéből készülő film rendezője.

"Pontosan olyan, mint Bilbó, és hihetetlenül büszke vagyok, hogy bejelenthetem: ő a mi hobbitunk" - fogalmazott Jackson csütörtöki közleményében.

A 39 éves Freeman A hivatal című brit tévésorozatban vált népszerűvé, és többek között a Galaxis útikalauz stopposoknak című sci-fi vígjátékban láthatták a mozinézők.

Az 1937-ben megjelent regény Zsákos Bilbó, a hobbit, Gandalf varázsló és egy maroknyi nemes törp középföldei kalandjait beszéli el, akik az utolsó sárkány elpusztítására szövetkeztek. A forgatókönyv megírásában A Gyűrűk Ura-trilógiával világsikert aratott Jackson is részt vett, aki eredetileg producerként bábáskodott a film előkészítésén, A hobbitot finanszírozó hollywoodi stúdiók alig egy hete nevezték meg a film rendezőjeként.

A szereposztás szerint Thorint, a törpök vezetőjét a szintén brit Richard Armitage alakítja majd, akit a rendező "az egyik legizgalmasabb és legdinamikusabb színészként" festett le. A Freemannel egyidős Armitage számos tévészériában szerepelt, legutóbb a Titkos szolgálat - MI-5 című kémsorozatban, és jövőre debütál a filmvászon Amerika Kapitányaként.

A 2012 decemberében és 2013 decemberében két részben a mozikba kerülő fantáziafilm további törpjeit Rob Kazinsky, Aidan Turner, Graham McTavish, John Callen, Stephen Hunter, Mark Hadlow és Peter Hambleton játssza.

Bár a forgatás hosszú halogatás után a minap végre zöld utat kapott, Új-Zélandot most az tartja lázban, sikerül-e ott marasztalni a produkciót a szigetországban. A helyi színészszakszervezet - új szerződési feltételekért indított, de balul elsült - bojkottja miatt ugyanis az 500 millió dolláros költségvetésű film mögött álló Warner Bros. a forgatás biztosabb helyszínre, például Európába költöztetését fontolgatja. Ez a lépés azonban szakértői becslések szerint akár másfél milliárd dolláros veszteséget is jelenthetne az országnak.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Média Külföldi Hollywoodi filmipar

Ajánlott bejegyzések:

  • Az első amerikai űrhajósnő élete Az első amerikai űrhajósnő élete
  • Hidegháborús kémfilm forog Vilmányi Benett főszereplésével Hidegháborús kémfilm forog Vilmányi Benett főszereplésével
  • David Attenborough új óceánfilmje júniusban debütál: lenyűgöző utazás a tengerek megmentéséért David Attenborough új óceánfilmje júniusban debütál: lenyűgöző utazás a tengerek megmentéséért
  • Itt az új teaser Nemes Jeles László Árva című filmjéhez Itt az új teaser Nemes Jeles László Árva című filmjéhez
  • Szeptemberben érkezik a mozikba a Hívatlanok – Második fejezet Szeptemberben érkezik a mozikba a Hívatlanok – Második fejezet

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr567883496

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard