Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
A Dreher idén is Zöld

A Dreher idén is Zöld

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2010. 11. 18.
Magyar dallamok Japánban - A Cimbaliband sikere Oszakában
2025-07-03 18:13:45

A magyar népzene különleges hangzása, a cimbalom egyedisége és a Cimbaliband szenvedélye ragadta magával a

A nyár ritmusai a BJC-ben
2025-07-02 08:17:33

A Budapest Jazz Club nyáron is gondoskodik arról, hogy a jazzrajongók ne maradjanak élmények nélkül.

Családi titkok, közéleti drámák – A Pulszky-levelezés feltárja a múltat
2025-07-01 11:56:45

A Pulszky család 1867 és 1911 között íródott 331 levele nem csupán személyes vallomásokat és meghitt

Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

további bejegyzések a szerzőtől »

Öt nagyvállalat, illetve márka pályázott az Ozone Network által első alkalommal meghirdetett Zöld Díjára. A médium felkérésére a vállalatok zöld intézkedéseit bemutató pályázatokat a gödöllői Szent István Egyetem (SZIE) klímatanácsa bírálta el dr. Tóth László gépészmérnök, az MTA doktora elnökletével. A Dreher Sörgyárak Zrt. pályázata a Gershoj Energia Kft., a JUB Csoport, a Media Markt és a Tesco-Global Áruházak Zrt.-t megelőzve nyerte el a zsűri tetszését. A sörgyár nevében a díjat – amely egy 10 éves bonsai fa volt – Fertetics Mandy, fenntartható fejlődés vezető vette át.

A fenntartható fejlődés a Dreher Sörgyárak Zrt. üzleti stratégiájának integráns része, üzleti céljaikat a fenntarthatóság kritériumaival összhangban határozzák meg. Erőfeszítéseiket a környezetvédelmi témákon túl (víz- és energiagazdálkodás, hulladék-kezelés) a közösségi szerepvállalásra, a vállalkozások fejlesztésére is kiterjesztik, és fellépnek a felelőtlen alkoholfogyasztás ellen is. Idén a magyar söriparban elsőként jelentették meg az 2007-2010-es éveket összegző Fenntarthatósági Jelentésüket.

Kovács Sándor Lóránt, a Dreher Sörgyárak Zrt. vállalatfejlesztési igazgatója ekképp nyilatkozott: „Számunkra ez a díj egy újabb elismerése környezettudatos munkánknak.  Örülök, hogy a pályázatok elbírálására felkért klímatanács is méltatta eddig elért eredményeinket, kitűzött céljainkat.”

A videóért katt

Az Ozone Network által felkért klímatanács azzal indokolta döntését, hogy a sörgyártó termelési hulladékainak csak kevesebb, mint egy százaléka kerül lerakókba. Energetikai beruházásaival 2009-ben a sörgyár 345 háztartás éves átlagos energiafelhasználását takarította meg, ebben kiemelt szerepe volt a biológiai szennyvíztisztítónak és a biogázkazán-üzemnek, továbbá az abszorpciós hűtő telepítésének és egyéb racionalizálási intézkedéseknek.
„Örültünk annak, hogy a díjra nagyvállalatok pályáztak, mert jellemzően a sok energiafogyasztásból lehet sokat megtakarítani, így csökkentve a cég üvegházgáz -kibocsátását és öko-láb nyomát” - kommentálta a pályázatokat a klímatanácsának képviseletében dr. Fogarassy Csaba főtitkár, aki a díjátadón külön kiemelte: mind az öt pályázó esetében hosszú távú, öt-tíz-tizenöt éves fejlesztésekről van szó.



Fertetics Mandy fenntartható fejlődés vezető miután a sörgyár nevében átvette a díjat, így fogalmazott: „Ezek a kiemelkedő környezetvédelmi eredmények, amelyeket a pályázatunkban is ismertetünk, a munkatársaink, vezetőink mindennapi elkötelezett munkájának az eredménye. Ez a díj pedig visszajelzés számukra, hogy valaki észrevette és méltatta azt a munkát, amit végeznek – ami további ösztönzést ad, hogy tovább fejlődjünk.”

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zöld Fenntarthatóság Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Családi titkok, közéleti drámák – A Pulszky-levelezés feltárja a múltat Családi titkok, közéleti drámák – A Pulszky-levelezés feltárja a múltat
  • Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál
  • Világsztárokkal és hazai ikonokkal búcsúzik a nyár Szegeden Világsztárokkal és hazai ikonokkal búcsúzik a nyár Szegeden
  • Új gasztrokaland a Street Kitchen és az UNICEF együttműködésében Új gasztrokaland a Street Kitchen és az UNICEF együttműködésében
  • Az első amerikai űrhajósnő élete Az első amerikai űrhajósnő élete

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr37884314

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard