Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Amiért érdemes Szabadkának venni az irányt

Amiért érdemes Szabadkának venni az irányt

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2010. 11. 19.
Teljes a B My Lake 2025 programja: 70+ DJ, divatshow és díjnyertes filmek a Velencei-tónál
2025-07-10 10:23:28

A 2025-ös B My Lake fesztivál minden eddiginél színesebb programkínálattal tér vissza július 24. és 26.

„A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
2025-07-08 12:02:05

Mi történik, amikor egy világhírű operaénekesnő a koncerttermek helyett ott énekel, ahol a zene valóban

Baby Queen - Solére himnusza az újrakezdéshez
2025-07-07 16:00:00

Solére friss szerzemény egyszerre kacér és mélyen személyes, és olyan erőt sugároz, ami a legnehezebb

Tűvel írt történetek – Elismerések a legszebb magyar hímzéseknek
2025-07-07 10:54:24

Rekordszámú alkotással zajlott le a 2025-ös Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázat. A legszebb kézimunkák

további bejegyzések a szerzőtől »

Nemzetközi színházi fesztiválnak ad otthont a jövő héten Szabadka; a rendezvényen, amelyet a helyi Kosztolányi Dezső színház szervez, fellép többek között a budapesti Örkény Színház társulata is.

A Desiré Central Station nevű fesztivált november 22. és 29. között rendezik meg az észak-bácskai városban. Összesen 15 előadás lesz - köztük a "hagyományos" színházi darabok mellett több táncszínházi előadás és zenei performansz -, a magyarok mellett horvát, bolgár, szerb és orosz társulatok lépnek fel.

A házigazda Kosztolányi Dezső színház az Urbán András igazgató rendezte Turbo paradiso című darabot mutatja be. Az Örkény Színház társulata a Jógyerekek képeskönyve című groteszk "rémvarietét" adja elő. A londoni Tiger Lillies fekete humorú színdarabjának magyar változatát Parti Nagy Lajos írta.

Ivo Dimcsev bolgár koreográfus két előadása is szerepel a műsoron, a Lili Handel című sikerdarab és a legújabb alkotása, a We.Art.Dog.Come című projekt.

Az Eufemmeizmus című darabban hat színésznő próbálja megmutatni, milyen egy férfiközpontú társadalomban élni a dél-szerbiai Nis városában. A Zágrábi Ifjúsági Színház A '91-'95-ös generáció című előadást mutatja be.

A Boris Dezulovic spliti író regénye alapján készült darab szereplői olyan fiúk, akik a délszláv háború idején születtek, vagyis ahhoz a nemzedékhez tartoznak, amely számára a háború nem közvetlen tapasztalat, hanem valakinek vagy valaminek - a családnak, az iskolának, a médiának - a közvetítésével jött létre - írja ismertetőjében a fesztivál honlapja.

A színházkedvelők "különleges, nem konvencionális, provokatív, kísérletező" színházi produkciókat láthatnak - írta az újvidéki Magyar Szó. A Beta szerb hírügynökség szerint a Desiré Central Station "az európai színház legújabb tendenciáit" követi.

A fesztivált idén is gazdag kísérőprogram egészíti ki, Desiré Akadémia címmel beszélgetések lesznek a szabadkai Lifka Sándor art moziban a régió neves színházi rendezőivel, köztük Ascher Tamással és Schilling Árpáddal.

A jegyek 200-500 dinárba (540-1350 forintba) kerülnek, a kísérőprogram ingyenes. A fesztivállal kapcsolatos minden információ megtalálható az interneten a www.desirefestival.eu címen.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Vajdaság Vígjáték Szabadka

Ajánlott bejegyzések:

  • Vajdasági színházi előadások mutatkoznak be a 13. Vendégváró Fesztiválon Vajdasági színházi előadások mutatkoznak be a 13. Vendégváró Fesztiválon
  • Kezdődik az idei Dombos Fest Kezdődik az idei Dombos Fest
  • Hogyan menekülj el a zártosztályról? Hogyan menekülj el a zártosztályról?
  • "Nagy öröm, amikor a nézők jönnek velünk és nevetnek" - interjú Király Attilával a Farsangról "Nagy öröm, amikor a nézők jönnek velünk és nevetnek" - interjú Király Attilával a Farsangról
  • Ne most, drágám! – Útjára indult a kamaraszínházi évad a Kecskeméti Nemzeti Színházban Ne most, drágám! – Útjára indult a kamaraszínházi évad a Kecskeméti Nemzeti Színházban

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr847884354

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard