Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Én és a kisöcsém a Román Televízióban

Én és a kisöcsém a Román Televízióban

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2010. 12. 27.
Horvátország most a legelérhetőbb
2022-08-18 13:00:42

Pusztán csak az Opus Jazz Clubba kell ellátogatnunk augusztus 24-25-én én, hogy megmártózhassunk a hűsítő

Népzene, jazz és elektronika
2022-08-16 17:02:11

Veni duójának különleges hangzásvilágát ismerhetjük meg augusztus 26-án az Opus Jazz Clubban.   Szász

Versekre írt dallamokkal jön a Magyar Dal Napja
2022-08-15 15:05:49

Szeptember 11-én az MMA Zeneművészeti tagozatának szervezésében jön létre a Pesti Vigadóban a különleges

Különös üzenetek a Duna-parton
2022-08-15 10:20:09

Az MMA nem akadémikus köztestületi tagjainak idei, Pesti Vigadóbeli tárlata érzékenyen reflektált az elmúlt

további bejegyzések a szerzőtől »

A Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem Én és a kisöcsém című előadását láthatja szilveszterkor az, aki a Román Televízió bukaresti magyar adásával búcsúztatná az óévet. Ez a színitanoda második produkciója, amelyet televízióban is láthatunk, úgy tűnik ők hozzák ismét divatba a tévéjátékokat.

1987-ig nagy divatja volt a tévéjátékoknak a Román Televízió magyar adásában is. Jó néhány erdélyi színház produkcióját vették filmre és mutatták be a tévében, így a szatmáriak előadásait ugyanúgy élvezhette a székelyudvarhelyi, mint a dicsőszentmártoni vagy marosvásárhelyi közönség. Azóta azonban hiányzik a televíziós piacról ez a műfaj, amely egy olyan filmezett színház, amelynek a dramaturgiája nem a színházé, hanem a televízióé.


Az objektív mindent felnagyít

A Marosvásárhelyi Művészeti Egyetemnek nem ez az első előadás, amely képernyőre kerül. Molnár Ferenc nagy sikerű Az ördög című darabját is felvették, majd kétszer műsorra is tűzték a bukaresti magyar adásban. Az együttműködés tovább folytatódik, most az Én és a kisöcsém című előadás következik, mindkettő anyagi fedezetét pályázat útján nyerte az egyetem.
A forgatások a hétvégén zajlottak, s hogy minden rendben menjen, Schneider Tibor filmrendező irányította a munkát, aki már évek óta az intézmény vendégtanára. „Természetesen, amikor a kamera fél méterre van a színésztől, nem játszhat úgy, mint a színpadon, amikor az a cél, hogy az utolsó sorban is lássák, hallják az előadást. Az objektív mindent felnagyít, kiemel, éppen ezért nagyon pontosan és visszafogottan kell használni a színészi technikákat” – mondja az egyetem rektora, Gáspárik Attila.

Könnyebben lehet majd „házalni”

„Amúgy ez szakmai gyakorlat is a hallgatóknak, mert a színészi diplomával akár a televíziót is választhatják munkahelyül, és szeretnénk, ha tanulmányaik során a televíziózásba is belekóstolnának” – tette hozzá a rektor, aki szerint, ha ez a televíziós szereplés bekerül majd a végzettek portfólióiba, akkor könnyebben „házalhatnak” majd állásért.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Nobel-díj Erdély Katona József Színház Marosvásárhely Maros megye Tv-műsor

Ajánlott bejegyzések:

  • Nyerj jegyet a Sütő András írásaiból készült előadásra! Nyerj jegyet a Sütő András írásaiból készült előadásra!
  • Megelevenedik Sütő András szellemi hagyatéka Megelevenedik Sütő András szellemi hagyatéka
  • Egyedül, egy kegyetlen országban Egyedül, egy kegyetlen országban
  • A zseniális rendező öröksége A zseniális rendező öröksége
  • Bemutatják Kalotaszeg kincseit Bemutatják Kalotaszeg kincseit

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr687924564

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

versverseny-banner-2021.png

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard