Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Harrison Ford ismét nevettet

Harrison Ford ismét nevettet

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 01. 10.
Péter Bence hazatér - a világsztár zongorista Budapesten mutatja be legújabb produkcióját
2025-09-16 08:30:00

Új műsorral, látványos színpadi megoldásokkal és egy titokzatos vendéggel tér vissza Budapestre a

Az identitás és természet határán – Leopold Bloom Díjjal ismerték el Dezső Tamás munkásságát
2025-09-16 07:00:00

Nyolcadik alkalommal adták át a Leopold Bloom Képzőművészeti Díjat, amelyet idén Dezső Tamás nyert el az

Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten
2025-09-15 12:00:00

Hétvégén ért véget a 21. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál, melyen Joachim Trier új alkotása

ONE MORE LIKE: A magyar sportdráma, ami meghódította Las Vegast is
2025-09-15 10:10:01

A ONE MORE LIKE című magyar sportdráma a hétvégén Batumiban és Las Vegasban is diadalt aratott: a provokatív

további bejegyzések a szerzőtől »

Több mint egy évtized után először látható Harrison Ford újra vígjátékban. A filmsztár személyesen is részt vett vasárnap Ébredj velünk című filmje berlini premierjén.

A produkcióban - amelyet márciusban mutatnak be a magyar mozik - Ford mogorva veterán tévés újságírót alakít, aki arra kényszerül, hogy az Ébredj velünk című reggeli televíziós műsor házigazdája legyen.

Alkalmasint akadnak, akik a való életben is mogorvának gondolják, de szerinte inkább csak félreértik függetlenségét - mondta a színész a telegraph.co.uk hírportálnak a napokban adott New York-i interjújában.

Nehéz meghatározni, mi is a hír manapság - mutatott rá a 68 esztendős sztár a film témájával kapcsolatban. "Természetesen a hírek teljesen megváltoztak, és a reggeli show-műsorokat nem igazán azért találták ki, hogy hírekkel szolgáljanak. Legfeljebb azt mesélik el, mi történt az éjszaka, a többi pedig magazinos mentalitás - egy kis ez, egy kis az. Ma már nehezebb művelt, tájékozott állampolgárnak lenni" - vélte Harrison Ford.

Az akció- és kalandfilmek hőse utoljára 1998-ban a Hat nap, hét éjszaka című filmben próbálkozott a vígjáték műfajával - kevés sikerrel.

Az Ébredj velünk forgatásán azonban jól érezte magát, és szeretett együtt dolgozni a tévés kolléganőjét alakító Diane Keatonnal - mesélte Ford, aki korábban még sohasem forgatott együtt a színésznővel.

Filmezéshez való viszonyáról úgy nyilatkozott: csak a szerepei érdeklik, a munka üzleti része, hogy saját produkciós vállalata legyen, az nem foglalkoztatja. Az sem érdekli, hogy beleszólása legyen a saját filmjeibe vagy védje az imázsát. "Nem érdekel, hogy Harrison Ford legyek. Az érdekel, hogy Mike Pomeroy legyek (az ő szerepét játssza a filmben) és Indiana Jones és Jack Ryan. Nem akarok beszállni a Harrison Ford-bizniszbe. Azt veszem komolyan, amit csinálok, magamat azonban nem" - hangsúlyozta a színész.

A magánéletéről szólva nyíltan beszélt arról, hogy kétszer elvált, és már tíz éve a nála jóval fiatalabb Calista Flockhart színésznővel él, akit végül tavaly nyáron vett feleségül Santa Fében. "Nem igen változott semmi. Régi történet a miénk, de nagyon boldogok vagyunk" - mondta Ford. A kérdésre, hisz-e a házasságban, gálánsan azt felelte: "Calistában hiszek, ennyi az egész."

A színész elégedetten említette meg, hogy házasságaiból öt gyermeke van, akik "mind boldogok és rendben halad az életük". Négyen már felnőttek, a legkisebb, Calista kilencéves örökbefogadott fia velük él. Meglehetősen jó körülmények között: a családnak van egy farmja Wyomingban, háza Los Angelesben és luxuslakása New York belvárosában. A közlekedés sem probléma, hiszen Ford képzett pilóta, maga vezeti saját helikopterét és magánrepülőjét.

"Nem sok fizikai tevékenységet végzek. Teniszezem, alkalmanként edzek, jókat eszem és vigyázok magamra" - magyarázta, miért néz ki fittebbnek és fiatalosabbnak koránál.
Túl sokat nem forgat - ismerte el, ugyanakkor emlékeztetett arra, hogy elég elfoglaltságot ad neki hobbija, a repülés, valamint a biodiverzitás védelme. A Conservation International elnevezésű nemzetközi szervezet alelnökeként elkötelezetten küzd az esőerdők védelméért és a fajok sokféleségének megőrzéséért.

"A nyugdíj az öregembereknek való. Én még, köszönöm, de dolgozom. Van egy kilencéves fiam, és szeretnék olyan soká élni, hogy láthassam felnőni. Élvezem az életet és addig akarok maradni, amíg tudok" - fogalmazott Ford.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Harrison Ford Vígjáték Külföldi Hollywoodi filmipar Filmsztárok

Ajánlott bejegyzések:

  • Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten
  • ONE MORE LIKE: A magyar sportdráma, ami meghódította Las Vegast is ONE MORE LIKE: A magyar sportdráma, ami meghódította Las Vegast is
  • Előzetest kapott az Árva – itt a Saul fia rendezőjének új filmje Előzetest kapott az Árva – itt a Saul fia rendezőjének új filmje
  • Enyedi Ildikó és Paolo Sorrentino új filmjeit is díjazták Velencében Enyedi Ildikó és Paolo Sorrentino új filmjeit is díjazták Velencében
  • Négy titokzatos főhős egy lakásban - ismerd meg közelebbről az Egykutya főszereplőit Négy titokzatos főhős egy lakásban - ismerd meg közelebbről az Egykutya főszereplőit

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr237886686

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard