Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Vszedelmes viszonyok Temesváron

Vszedelmes viszonyok Temesváron

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 01. 20.
A nyár ritmusai a BJC-ben
2025-07-02 08:17:33

A Budapest Jazz Club nyáron is gondoskodik arról, hogy a jazzrajongók ne maradjanak élmények nélkül.

Családi titkok, közéleti drámák – A Pulszky-levelezés feltárja a múltat
2025-07-01 11:56:45

A Pulszky család 1867 és 1911 között íródott 331 levele nem csupán személyes vallomásokat és meghitt

Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

A Nagyvárosi bujdosó emléke – 71 éve született Kissferi
2025-06-29 16:21:51

Kiss Ferenc zeneszerzőként, énekmondóként és népzenegyűjtőként egész életében a hagyományt szolgálta

további bejegyzések a szerzőtől »

A temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház idei évadának második nagyszínpadi bemutatójára kerül sor kedden, január 25-én 19:00 órától a színház Nagytermében.

Kiss Csaba, Pierre Choderlos de Laclos Veszedelmes viszonyok levélregénye alapján írt azonos című drámájából ezúttal egy musicalt láthat a közönség. Rendezője Puskás Zoltán, az Újvidéki Színház munkatársa, aki a tavalyi évadban dolgozott először a temesvári magyar társulatnál: Jimmy Roberts és Joe DiPietro Ájlávju című világhírű musicaljét vitte színre. A zenés előadást, mely tavaly elnyerte a Magyar Színházak XXII. Kisvárdai Fesztiválja Legjobb szórakoztató előadásért felajánlott díját, a Csiky Gergely színház nagysikerrel mutatott be Erdélyszerte, Magyarországon és Vajdaságban egyaránt.


Pierre Choderlos de Laclos levélregénye a szentimentális irodalom virágkorában, a XVIII. században látott napvilágot és az arisztokrácia erkölcstelen életét vette célba. Őszinte történet férfiak és nők cselszövéseiről, praktikáiról, szövevényes testi és lelki kapcsolatairól. Mindennek középpontjában a XVIII. század Franciaországának fülledt és romlott erotikája áll. Röviden: Veszedelmes viszonyok.


A musicalben fellépnek: Molnos András Csaba, Éder Enikő, Tasnádi-Sáhy Noémi, Borbély B. Emília, Tar Mónika, valamint Kiss Attila. Az előadás létrejöttéhez nagyszámú nemzetközi alkotói gárda járult hozzá: dramaturgja és a dalszövegek szerzője Gyarmati Kata (Újvidék, Szerbia), díszlettervezője Albert Alpár, koreográfusa Bojana Mi¹iæ (Szlovénia), zenéjét Erős Ervin (Újvidék, Szerbia) és Andres Mariano Ortega (Argentína) szerezték, korrepetítora Csibi Andrea.

A január 25-i bemutatót követően a musicalt legközelebb február 6-án és február 22-én láthatják 19:00 órától.

Az előadást 18 éven felüli nézőinknek ajánljuk!

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Erdély

Ajánlott bejegyzések:

  • Édeskeserű turné: Erdélyi körútra indul a Magyar Állami Népi Együttes Édeskeserű turné: Erdélyi körútra indul a Magyar Állami Népi Együttes
  • Erdélyi Táncházzenészek Találkozója Borospatakán Erdélyi Táncházzenészek Találkozója Borospatakán
  • Kelemen Lászlót Kossuth-díjjal ismerték el Kelemen Lászlót Kossuth-díjjal ismerték el
  • Őshonosok a hazában Őshonosok a hazában
  • Pénteken indul a Héttorony Fesztivál! Pénteken indul a Héttorony Fesztivál!

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr187924814

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard