Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Shakespeare-re is lecsaptak a kínaiak?

Shakespeare-re is lecsaptak a kínaiak?

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 01. 21.
Legendás lények nyomában - Mitikus kalandjáték és kiállítás Budapesten
2025-09-18 09:54:48

Lépj be a mesék világába, ahol legendás lények várnak rád, és csak a bátorságoddal és furfangoddal

Péter Bence hazatér - a világsztár zongorista Budapesten mutatja be legújabb produkcióját
2025-09-16 08:30:00

Új műsorral, látványos színpadi megoldásokkal és egy titokzatos vendéggel tér vissza Budapestre a

Az identitás és természet határán – Leopold Bloom Díjjal ismerték el Dezső Tamás munkásságát
2025-09-16 07:00:00

Nyolcadik alkalommal adták át a Leopold Bloom Képzőművészeti Díjat, amelyet idén Dezső Tamás nyert el az

Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten
2025-09-15 12:00:00

Hétvégén ért véget a 21. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál, melyen Joachim Trier új alkotása

további bejegyzések a szerzőtől »

Shakespeare darabjait az angol mellett legalább egy másik nyelven is elő fogják adni a 2012-es londoni olimpia ideje alatt.

A Julius Ceasar olaszul, a Troilus és Kressida maoriul, és a Vihar arabul fog elhangzani a londoni  Shakespeare's Globe színházban.

Hallhatóak lesznek még darabok litvánul, spanyolul és görögül is.

A hathetes színházi évad, mely a 2012-es kulturális olimpia részeként április 23-án kezdődik  Shakespeare születésnapján.
Dominic Dromgoole, a Globe művészeti vezetője szerint Shakespeare amellett hogy nagy drámaíró volt, rendelkezett egy nemzet nyelvvel. Úgy akarjuk megünnepelni az eseményt, hogy a rajongóknak saját nyelveiken és nyelvjárásokban kínáljuk a darabokat.

A látogatók a Makrancos Hölgyet urdu nyelven, míg a Lear királyt az ausztrál őslakosok nyelvén fogják előadni, míg az író első drámáját, a Titus Andronicust kantoni nyelven.

Azok a cégek melyek részt vesznek a kísérletben, úgy vélik ez a legambiciózusabb többnyelvű Shakespeare-projekt, amit valaha megalkottak.

A Globe színház megerősítette a hírt, miszerint még egy szabadtéri színpadot építenek. A nézőtér egy igazi reneszánsz színház hangulatát fogja nyújtani. Az építkezés a tervek szerint jövőre kezdődik.

Forrás: BBC

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Shakespeare Olimpiai fesztivál

Ajánlott bejegyzések:

  • Mi újság Macbeth-éknál 2024-ben? Mi újság Macbeth-éknál 2024-ben?
  • Szeretőből egy is sok - brit vígjáték a Rózsakertben! Szeretőből egy is sok - brit vígjáték a Rózsakertben!
  • Katlanra fel! Kedden indul a 18. Ördögkatlan Fesztivál Katlanra fel! Kedden indul a 18. Ördögkatlan Fesztivál
  • Musicalshow a Rózsakert Színpadon - Nikola Tesla története sztárszereposztásban Musicalshow a Rózsakert Színpadon - Nikola Tesla története sztárszereposztásban
  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard