97 éves korában hunyt el Milton Levine, a hangyafarm feltalálója. Levine végelgyengülésben, családja körében vett búcsút a világtól.

Egy 2002-es interjúban Levine elmondta: az ötlet 1956. július 4-én született, mikor délutáni piknikezés közben a társaság beszélgetése helyett ő inkább a homokban szorgoskodó hangyákat figyelte. Ekkor jutott eszébe: csinálni kéne egy hangya terráriumot, vagyis hangyáriumot. Pár héttel később összeállt sógorával, E. J. Cossman-nal, akivel közösen találták ki a klasszikus, zöld keretes, farmot ábrázoló dizájnt. A zöld műanyagból készült tanya alatt két átlátszó üveglap között homok van, ami látni engedi, hogyan és merre fúrják a járataikat a kis fekete rovarok. Levine szerint a találmány legfontosabb aspektusa az volt, hogy a hangyák, akik egész nap dolgoznak a közös jólétért, hatást gyakorolhattak az emberekre.
Kezdetben a hangyákat levélben, borítékban küldték ki a „farmozóknak”. Az igazán megszállottak egy plusz pennyért a Mojave sivatagból kaphattak vöröshangyákat. A játék azonnal hatalmas sikert aratott és még ma is őrzi kiemelkedő pozícióját. Évtizedek alatt a játék alig változott valamit, bár egy kis tökéletesítés ráfért. Az első időben használt ragasztó sok hangyára mérgező hatással volt, így muszáj volt egy sokkal inkább környezetbarát terméket találni. Pár évvel később a homokot is lecserélték vulkanikus hamura, amiben a hangyák jobban látszódtak.
Mára Levin vállalata egy multimilliárdos céggé nőtte ki magát, ami tudományos játékok ezreit gyártja, mégis a hangyafarm maradt a legsikeresebb termékük. A játék fontos részét képezi az amerikai popkultúrának, és a Játékokért felelős Ipari Egyesület beválasztotta az évszázad 100 legmeghatározóbb játéka közé.