A Puck bábszínházat magyar műkedvelők hozták létre önkéntes munkával, amely később állami tulajdonná vált. Most sajnálatos módon ez az ország legkisebb bábszínháza
Speciális kulturális intézet vagyunk, hiszen nem csak bábjátszással, hanem műhelymunkával is foglalkozunk, több bemutató, turné és nem utolsó sorban egy sikeres bábfesztivál áll mögöttünk, éppen ezért szükség lenne az intézmény infrastruktúrájának fejlesztésére, az újabb bemutatók megvalósításához pedig anyagi támogatásra – vélekedett Mona Chirilã, a Puck bábszínház igazgatója mai sajtótájékoztatóján. Az anyagi gondokkal küzdő színház ennek ellenére megőrzi a szakmai színvonalat.A Puck tevékenységéből ki kell emelni a társulat lengyelországi, amerikai, franciaországi kiszállásait, amelyek a bábszínház nemzetközi terepen való érvényesüléséhez segítettetek hozzá, valamint a Puck bábfesztivál gazdag programját – ismertette a sajtótájékoztatón Mona Chirilã a tavalyi év legfontosabb eseményeit. Ennek kapcsán megjegyezte, egy ilyen sokoldalú és színvonalas intézmény számára elengedhetetlen lenne egy új terem, amelyben kényelmesen elférnének az előadások. Chirilã úgy véli, a bábfesztivál is jobban érvényesülne egy nagyobb teremmel, mint ahogy a TIFF vagy az Interferenciák Nemzetközi Színházfesztivál, így a Puck bábfesztivál is jelentős kulturális színfolt a város életében. Megfelelő színpadi infrastruktúrával sok művészi produkció látványosabb lehet, a nézők pedig kényelmesebben elférnének – összegzett.
Varga Ibolya, a társulat rendezője és Pethő Lorand, a magyar társulat vezetője is egyet értettek az igazgató által elmondottakkal. Varga Ibolya megjegyezte: az lenne az ideális, ha a román tagozat kapna egy új termet, a magyar pedig maradna a régi teremben. Az ideális megoldás az lehetne, ha egy nagyobb színpadon játszanának a nagyobb gyerekeknek, a három-négy éveseknek pedig egy stúdió terem felelne meg.
Azt is megjegyezte, a Puck bábszínházat magyar műkedvelők hozták létre önkéntes munkával, amely később állami tulajdonná vált. Most sajnálatos módon ez az ország legkisebb bábszínháza. A magyar tagozat tevékenységére kitérve elmondta: terveik között szerepel a szórványba való kiszállások megvalósítása, áprilisban Beszterce és Észak Mezőség településeire látogatnának el, de Kolozs-megye elszórványosodott részére is el szeretnének jutni. Nagyon fontosnak tartja továbbá a csángó vidék és Petrozsény környékén megvalósulandó fellépéseket is. Azonban az ilyen kiszállások sokba kerülnek egy ilyen társulat számára, a színészek napidíja, a szállás, az útiköltség, a díszlet, a bábuk szállítása nem olcsó mulatság. Varga azonban reménykedik a magyar állami támogatásokban is. Mint mondta, van erre kedvező kilátás.
A Puck magyar tagozata a pályázatoknak köszönhetően két új bemutatóval is büszkélkedhet ebben ez évadban, a Téli mesével, amelyet a Szülőföld Alap hozzájárulásával sikerül színpadra vinni, valamint a Vitéz László és a fekete herceg előadással, amely a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával készül el. Mindezek mellett két új munkatárssal is bővül a társulat. Az alacsony bérek ellenére, a bábszínház hivatástudata, pozitív hozzáállása, hivatástudata nincs kiveszőfélben, hiszen a hamarosan kezdődő Noktürnök program keretén belül is számos izgalmas magyar és román darab kerül terítékre, valamint a bábszínház 61 éves fennállása alkalmából február 5-én 11- órától az Ördögverő jó barátok című Kovács Ildikó, a Puck bábszínház hajdani rendezőjének darabját ingyen tekinthetik meg az érdeklődők.