Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Multiplexek kontra magyar filmek

Multiplexek kontra magyar filmek

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 02. 03.
A kitörés története a mérhetetlen emberi szenvedés története
2023-02-04 15:31:17

A magyar tisztek személyi okmánygyűjtőiből megdöbbentő sorstörténetek rajzolódnak ki. Ungváry Krisztiánnal

Hová menjünk színházba?
2023-02-03 16:14:19

Oláh Zsolt színházi elemző a Staatsoper, a Pintér Béla Társulat és az Új Színház előadásáról mesélt

Dudaszó és haiku Ágoston Bélával
2023-02-03 13:48:43

Multimediális, összművészeti tárlat nyílt a hagyományos magyar dudával a középpontban Budakalászon

Halljuk, hogy szól a Braz Bazar zarbon!
2023-02-01 23:06:58

Sőt, egy izgalmas workshop keretében gyerekek és felnőttek is kipróbálhatják a perzsa ütőhangszert és

további bejegyzések a szerzőtől »

Négy Palace-mozit vásárolt meg a Cinema City International. Ezzel elindulhat a multiplex piac átrendeződése.


Minden adódó terjeszkedési lehetőséget megvizsgálunk Európában és Magyarországon is – mondta lapunknak adott interjújában Moshe Greidinger, a Cinema City International izraeli hátterű nemzetközi mozilánc vezérigazgatója, aki szerint a négy Palace-mozi megvásárlása nem érinti majd hátrányosan a magyar filmeket.



- Negatív vélemények is elhangzottak Magyarországon a Palace Cinemas felvásárlása kapcsán. Számított-e erre, illetve tapasztalt-e hasonlót a többi érintett országban?


- Kicsit meglepődtünk egyes megnyilatkozásokon, nem számítottunk ilyen reakciókra, máshol nem tapasztaltunk hasonlót. Úgy gondolom, hogy egyrészt nincsen alapja a magyar filmek esetleges háttérbe szorulását vizionáló félelmeknek, másrészt túldimenzionálttá vált az ügy, hiszen csupán egy-két szakmai szereplő szájából hangzottak el kritikák. Meg kell jegyeznem, hogy a láncunk számára a helyi filmek mindig is különösen fontosak voltak és lesznek mind a hét országban, ahol jelen vagyunk.

Igyekszünk minél nagyobb teret engedni a bemutatásuknak, sőt, akár megkülönböztetett elbánásban is részesítjük őket a külföldi alkotásokkal szemben. Magyarországon a kiterjedt artmozi-hálózat miatt mindazonáltal egyedi a helyzet, ugyanis sok művészfilmet fel sem kínálnak nekünk, azonban eddig egyetlen filmforgalmazót sem utasítottunk vissza magyar film bemutatását illetően. A bemutatás után pedig a nézők döntenek, addig marad műsoron a film, amíg van iránta érdeklődés. Hozzáteszem: a kritikákat megfogalmazó Kálomista Gábornak is több filmjét játszottuk tavaly.

- Ő vizsgálatot is kezdeményezett a GVH-nál. Mire számítanak e tekintetben?


- A Cinema City mindig is a törvényeknek megfelelően működött, a felvásárláshoz pedig a hatályos jogszabályok értelmében semmilyen harmadik fél vagy felügyelet hozzájárulására nem volt szükség. Természetesen szükség esetén készen állunk az együttműködésre bármilyen hatósággal az esetlegesen felmerülő kérdések kapcsán.

- Pontosan hogyan érinti majd a hazai cégeket és multiplexeket a felvásárlás?

- Az eddigi két különálló szervezetet a szinergiák kihasználásával egy tőkeerős és hatékonyan működő céggé egyesítjük. Azt jelenleg is vizsgáljuk, hogy az átvett Palace-mozik milyen állapotban vannak, ennek függvényében dől el, hogy mekkora beruházásra lesz szükség, hogy az általunk elvárt szintre hozzuk fel őket. A fúziótól függetlenül a régi Cinema City-mozik felújítására a továbbiakban is nagy hangsúlyt fektetünk, az idén a szegedi és a debreceni multiplexünk esik át ráncfelvarráson. Ezek a munkálatok évente eurómilliókat vesznek igénybe.

- Lesznek-e változások a jegyárakban a fúzió nyomán?

- Az átvett mozikban természetesen a többi Cinema Cityben megszokott árakat alkalmazzuk majd. A hálózatunk általános árpolitikája szerint olyan jegyárat és kedvezményeket kell meghatározni, amelyeket rendszeres mozilátogatás mellett is megengedhetnek maguknak a nézők. Ha túl magas szintre lőjük be az árat, akkor csak az igazán nagy durranásokra fizetnek be a nézők, ilyen filmekből pedig évente maximum három-négy készül.

Az érem másik oldala, hogy folyamatosan nőnek az üzemeltetési költségek, évről évre magasabb a rezsi, mindemellett nagy összegeket költünk fejlesztésre, és persze az infláció hatása sem elhanyagolható. Az említett tényezők figyelembevételével azonban mindig nagyon óvatosan járunk el a jegyárak meghatározásánál és egy esetleges emelés jóváhagyásánál.

- Mik a terveik azzal a nyolc hazai Palace-mozival, amelyet nem érintett a mostani tranzakció?

- A jelenlegi megállapodás értelmében nem tartoznak hozzánk ezek a multiplexek, azonban időszakosan bizonyos menedzsmentszolgáltatásokat nyújtunk számukra. Ennek oka egyszerű: az említett mozik vezetősége annak a Palace Cinemas Magyarország Kft.-nek az alkalmazásában állt, amelyet megvásároltunk, vezetők nélkül pedig természetesen nem lehetett hagyni ezeket az létesítményeket.

Jelenleg a Palace Mozi Kft. tulajdonosaival a fennmaradt mozik sorsáról egyeztetünk, és bízom benne, hogy hamarosan tisztábban látunk majd. Elképzelhető, hogy amennyiben árusítani fogják őket, akkor egy-két multiplex iránt mi is bejelentkeznénk.

- Milyen évet zárt 2010-ben a Cinema City International?

- Minden téren bővülést tapasztaltunk tavaly, a nézőink száma pedig meghaladta a harmincmilliót, pénzügyi adatokat – tőzsdei cégről lévén szó – a hivatalos közzététel előtt nem árulhatok el a teljes évre vonatkozóan. Az idei évet a felvásárlástól függetlenül is optimistán várjuk, és a jövőben is minden egyes kínálkozó terjeszkedési, felvásárlási lehetőséget tüzetesen megvizsgálunk Európában – azokon a piacokon, amelyeken jelen vagyunk, és azokon is, amelyeken még nem. Folytatjuk az organikus bővülést is, azaz új multiplexek építését a meglévő hálózatunkban, többek közt Romániában, Lengyelországban, Bulgáriában.

 
Kritikák érték a hazai mozipiaci koncentrációt

Veszélyezteti a hazai filmek forgalmazását, hogy a Cinema City felvásárolta a Palace Cinemas négy budapesti multiplexét – állította a Magyar Producerek Szövetsége múlt héten megjelentetett közleményében. Kálomista Gábor, a szövetség elnöke a távirati irodának adott nyilatkozatában ezt azzal indokolta, hogy a Cinema City International jellemzően az amerikai top 10 filmeket veszi alapul.

A szövetség a felvásárlás kapcsán a Gazdasági Versenyhivatalhoz (GVH) is fordult.
A GVH-nál lapunknak megerősítették, hogy január 25-én panasz érkezett hozzájuk ez ügyben, most vizsgálják, hogy az ügylet körülményei indokolják-e versenyfelügyeleti eljárás indítását. Hivatalból egyébként a jogszabályok értelmében nem kellett vizsgálniuk a tranzakciót, többek közt azért, mert a két érintett cég együttes forgalma nem haladta meg a 15 milliárd forintot.
A Cinema City január 20-án jelentette be a Palace WestEnd, Mammut, MOM Park és Campona mozik, valamint 8 cseh és 3 szlovák Palace multiplex akvizícióját. A felvásárlás után a Cinemának 17 mozija van a magyar piacon 152 teremben. A négy új mozi 47 teremmel növelte számukat.


Forrás: Világgazdaság

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Magyar film Filmtörvény

Ajánlott bejegyzések:

  • De mégis, mik voltak '22 legjobb filmjei? De mégis, mik voltak '22 legjobb filmjei?
  • A halálba is követte szerelmét a leghosszabb éjszakán A halálba is követte szerelmét a leghosszabb éjszakán
  • A dunai az ideális, a sivatagi már túl puha A dunai az ideális, a sivatagi már túl puha
  • Ők kapták a Nemzet Művésze elismerést Ők kapták a Nemzet Művésze elismerést
  • Más lett volna a gyerekkorunk nélküle Más lett volna a gyerekkorunk nélküle

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard