Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Nincs több kibúvó

Nincs több kibúvó

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 02. 12.
Borostyánszív-elismerésben részesült dr. Both Miklós
2026-08-25 21:30:56

Both Miklós zeneszerző, néprajzkutató, a Hagyományok Háza főigazgatója — az ukrán népzenei örökség

Sikerrel zárult az Arcus Temporum Művészeti Fesztivál
2026-08-25 20:50:00

Nagyon szép és őszinte esemény – Keller András hegedűművész így foglalta össze az idei Arcus Temporum

Péntektől vasárnapig: Bachtól Kurtágig
2026-08-20 21:10:01

Mi történik, amikor egy 800 éves bazilikában Bach zenéje találkozik a 100 éves Kurtág György

Elstartolt a Művészetek Völgye
2026-07-24 15:13:09

Ma reggel hivatalosan is kezdetét vette a 35. Művészetek Völgye: július 24. és augusztus 2. között ismét

további bejegyzések a szerzőtől »

Csapó György három hónapot adott magának, hogy életképessé tegye a Marosvásárhelyi Nemzeti Színházat. Letelt az idő, rákérdeztünk.

Októberben kapott ideiglenes kinevezést Csapó György a marosvásárhelyi Nemzeti Színház élére. A Magyarországról hazatelepült intézményvezető azt ígérte, három hónap alatt eldönti, tud-e tartós javulást hozni a sok vihart megélt színház életébe, meg tudja-e szervezni az évek óta húzódó felújítási-korszerűsítési munkálatokat, valamint megoldást tud-e kínálni a művészeti vezetést érintő konfliktusokra. Letelt az idő, rákérdeztünk.
A nagyszabású tervekkel érkező Csapó úgy véli, vagy most sikerül megfelelő támogatást és kellő figyelmet kicsikarni a román kulturális minisztériumtól, vagy soha, ezért marad, és megpróbálja végigvinni az öt éve húzódó színház-rehabilitációt. Az elszánt akaratra szükség van. Az épület környéke most alig megközelíthető: feltört útburkolat, a félbehagyott építkezés nyomai teszik próbára a nézők kitartását, színház-szeretetét.

Folytatás >>

Forrás: NANA

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Nobel-díj Erdély Greenpeace Marosvásárhely Maros megye

Ajánlott bejegyzések:

  • Kézműves mesterségek találkozója a marosvásárhelyi várban Kézműves mesterségek találkozója a marosvásárhelyi várban
  • Pénteken indul a Héttorony Fesztivál! Pénteken indul a Héttorony Fesztivál!
  • Erdélyi Mesterségek Ünnepe a hétvégén Marosvásárhelyen Erdélyi Mesterségek Ünnepe a hétvégén Marosvásárhelyen
  • Krasznahorkai László kapta az irodalmi Nobel-díjat Krasznahorkai László kapta az irodalmi Nobel-díjat
  • Taste of Transylvania 2026 – Székelyföld ízei a Skanzenben Taste of Transylvania 2026 – Székelyföld ízei a Skanzenben

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr187924880

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása