Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Nemzetközi különlegességek Budapesten

Nemzetközi különlegességek Budapesten

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 03. 07.
Túlvilági olimpikonok a Depeche Mode univerzumában – grandiózus show az MVM Dome-ban
2025-10-16 10:34:26

Két olimpiai bajnok, Szász Emese és Fodor Rajmund is kilép a valóság kereteiből, hogy misztikus lényként

Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait
2025-10-14 09:25:02

Tíz alkotó vehetett át elismerést a Hagyományok Háza Kis fekete pályázatán, ahol a népművészet és a

Tiszta őrület – Woody Allen legújabb darabjának világpremierje Budapesten
2025-10-13 18:00:00

November 7-én a Centrál Színházban mutatják be Woody Allen legújabb vígjátékát, a Tiszta őrületet

Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna?
2025-10-13 17:08:25

Vigh Bálint új független filmje, a KONEKT az önismeret és a traumafeldolgozás kérdéseit vizsgálja egy

további bejegyzések a szerzőtől »

A japán szellő orchidea lesz az Orchidea fesztivál és vásár "sztárvendége" március 11. és 13. között a Syma Sport- és Rendezvényközpontban Budapesten.

Ez az apró, szerény növény évszázadokon keresztül a Japán Császárság legbecsesebb növényének számított: a Fu-ran, azaz szellő orchidea nevet kapta.

Számos történelemkönyv utal a kis növény és a szamuráj kultúra szoros kapcsolatára. A szamuráj harcosok ezért az orchideáért megmászták a legmagasabb, legveszélyesebb hegyormokat, több száz mérföldet tettek meg veszélyes körülmények között, így a növény a bátorság és a hősiesség szimbóluma is lett. A szamurájok nemcsak az életüket kockáztatták ezekért az apró, kedves növényekért, de termesztették is őket, mivel szemükben a gazdagságot és nemességet jelképezte. A Neofinetia falcata, a szellő orchidea még napjainkban is kiemelt helyet foglal el a Japán Császárság botanikus kertjeiben egy másik, hősies kor emlékét idézve.

A Magyar Orchidea Társaság szervezte fesztiválon a látogatók megtekinthetik és megvásárolhatják a különböző színes virágokat, melyeket magyar, tajvani, argentin, ecuadori, venezuelai és német kereskedők kínálnak óriási választékban. A virágok szerelmesei az orchideatermesztés legnagyobb hazai szakértőitől tudhatják meg, hogyan kell gondozni a különböző egzotikus vidékekről származó növényeket. A programokat orchideákról szóló előadások, gondozási tanácsadás, családi kvíz műsorok, virágkötészeti, átültetési és ikebana bemutatók színesítik - közölte Pálmai Ildikó sajtóreferens az MTI-vel.

Az orchideák a Syma Központ "C" Csarnokának 2600 négyzetméterén várják a látogatókat, míg az "A" Csarnok a Lakáskultúra élőben című lakberendezési és belsőépítészeti kiállításnak ad otthont.

További információkat az érdeklődők a itt olvashatnak.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zöld Budapest Kiállítás Természet Expo Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Május 19-én nyitja meg kapuit a Gustav Klimt: The Immersive Experience interaktív kiállítás Május 19-én nyitja meg kapuit a Gustav Klimt: The Immersive Experience interaktív kiállítás
  • Ingyenes fotókiállítás nyílik a "Nekem a BudaPart...!" pályázat nyertes képeiből Ingyenes fotókiállítás nyílik a "Nekem a BudaPart...!" pályázat nyertes képeiből
  • Graffitik leptek el egy budapesti bevásárlóközpontot Graffitik leptek el egy budapesti bevásárlóközpontot
  • Dwayne Johnsonnal ünnepli első születésnapját a Madame Tussauds Budapest Dwayne Johnsonnal ünnepli első születésnapját a Madame Tussauds Budapest
  • Hat ország táncművészeivel érkezik a XI. Nemzetközi Monotánc Fesztivál Hat ország táncművészeivel érkezik a XI. Nemzetközi Monotánc Fesztivál

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard