Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
     Magyar operett gyöngyszemei

Magyar operett gyöngyszemei

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 03. 10.
Kelemen Barnabás: A Fesztivál Akadémia Budapest jubileumi 10. évada
2026-01-14 12:12:04

„A Fesztivál Akadémia Budapest generációkat és 40 országot összekötő folyamatosan fejlődő, egész évben

Fonós lemez lett az Év Jazz albuma
2026-01-09 14:38:41

Az Év jazz albuma elismerést kapta a jazz.hu szavazóitól a Juhász Gábor Trió feat. Holló Aurél: Stories From

A Hegedű Ünnepe: Három napos Fesztivál egy januári hétvégén
2026-01-06 13:34:34

Koncertkavalkád és ikonikus művek magyar hegedűművészek kiválóságainak előadásában – 2026-ban első

Triolina Folk és Női vonások koncert Sukorón
2025-12-16 19:45:27

Különleges és felemelő élményben lehet része azoknak, akik december 20-án Sukoróra látogatnak. Az utolsó

további bejegyzések a szerzőtől »

Igazi zenei csemegének igérkezik a több erdélyi városban bemutatásra kerülő Magyar Operettek Gyöngyszemei című gála, csodálatos dallamaival, fergeteges hangulatával.

Sok olyan dal hangzik el, melyet együtt dúdolhatnak a fellépő művészekkel, és levonhatják a tanulságot, hogy a több mint százéves műfajon nem fog ki az idő: él és változatlanul népszerű, elandalít és megnevettet, romantikus és szemtelenül sziporkázó.
És ha ezen a fantasztikus időutazáson a zenésszínpadok kedvencei, Dancs Annamari és Kerényi Miklós Máté, a Budapesti Operettszínház művészei, valamint Tarján Pál, az ismert tenor kalauzolnak, akkor egészen biztos, hogy felejthetetlen lesz ez a közel kétórás előadás. Az akrobatikus táncokkal fűszerezett gálára, Kálmán Imre, Lehár Ferenc, Erkel Ferenc, Szirmai Albert, Eisemann Mihály olyan ismert műveiből történt a vállogatás, mint a Csárdáskirálynő, Marica Grófnő, Víg özvegy, Mágnás Miska, Bánk Bán, stb.
Mivel a fellépő művészek a modern kor egyre népszerűbb műfajában, a musicalben is kivállóak, bónuszként elhangzanak a Rebecca, Elisabeth, Miss Saigon, Rómeó és Júlia, West Side Story, valamint a Szépség és a szörnyeteg legnagyobb slágerei.

A Magyar Operettek Gyöngyszemei című gálaműsor helyszínei és időpontjai:

- Március 12-én, szombaton 19 órától Nagyszebenben a Thália teremben

- Március 13-án, vasárnap, 19 órai kezdettel a marosvásárhelyi Kultúrpalota nagytermében

- Március 14-én, hétfőn, 19 órai kezdettel a Csíkszeredai Művelődési Ház nagytermében

- Március 15-én, kedden 19 órától, Brassóban a Drámai színházban

- Március 16-án, szerdán, 19 órai kezdettel a kézdivásárhelyi Vigadó nagytermében

- Március 17-én, csütörtökön, a sepsiszentgyörgyi Szakszervezetek Művelődési Háza nagytermében

- Március 18-án, pénteken, 19 órától a Dévai Művelődési Házban

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Premier Erdély Opera, operett

Ajánlott bejegyzések:

  • Kézműves mesterségek találkozója a marosvásárhelyi várban Kézműves mesterségek találkozója a marosvásárhelyi várban
  • Taste of Transylvania 2026 – Székelyföld ízei a Skanzenben Taste of Transylvania 2026 – Székelyföld ízei a Skanzenben
  • Édeskeserű turné: Erdélyi körútra indul a Magyar Állami Népi Együttes Édeskeserű turné: Erdélyi körútra indul a Magyar Állami Népi Együttes
  • Erdélyi Táncházzenészek Találkozója Borospatakán Erdélyi Táncházzenészek Találkozója Borospatakán
  • Kelemen Lászlót Kossuth-díjjal ismerték el Kelemen Lászlót Kossuth-díjjal ismerték el

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr647925014

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard