A magyarországi alternatív zenei élet két kimagasló egyéniségének március 27-i koncertje, illetve az azt követő 28-i HEP-beszélgetés minden bizonnyal átfogó képet nyújt majd a - 80-as és 90-es évek alternatív Magyarországáról.

Meghívott ezúttal Müller Péter Sziámi, a magyar alternatív kultúra meghatározó egyénisége. Az apropót a március 27-i Színházi világnap nyújtja, melynek kapcsán a temesvári magyar társulat meghívására Kirschner Péterrel először lép fel Temesváron.
A soron közvetkező HEP témája: a magyarországi alternatív zene '80-as és '90-es évei, moderátor: Balázs Attila igazgató.
Müller Péter Sziámi - költő, énekes, rendező. Nevelőapja Müller Péter a híres író, akit édesapjaként tisztel, és akivel együtt sok közös alkotásuk született. 1973-ban a Magyar Rádió munkastúdiójában rádiószerkesztő-riporter diplomát, 1974-ben az Állami Artistaképző Iskolában cirkusz- és varietérendezői képesítést, majd 1976-ban a ELTE Bölcsésztudományi karán, magyar-francia szakos tanári diplomát szerzett. 1980-ban film- és televízió-rendezői diplomát kapott a Színház- és Filmművészeti Főiskolán.
Három évtizede már, hogy a magyar alternatív kultúra egyik meghatározó egyéniségeként tartják számon. 1980-ban az URH zenekarról, amelynek szövegíró-énekese volt, a legmeghatározóbb angol rockzenei szaklap úgy írt, mint Közép-Európa legjobb zenekaráról. Az utána következő formáció, a Kontroll-Csoport is máig erősen hat, olyannyira, hogy a huszonöt éve megszűnt zenekar nemrég újra együtt játszott New-Yorkban, ahova a Rebel Waltz fesztiválra hívták meg. Szövegei, valamint zeneszerzőtársa, GASner János sajátos, megkötésektől független zenéje alapozta meg zenekaruk, a Sziámi sikerét. 1992-től 2007-ig a Sziget Kulturális Szervezőiroda Kft. tulajdonosa és mindmáig kreatív igazgatója. 1993-ban Gerendai Károllyal megszervezte az első Diákszigetet, mely Közép-Európa legnagyobb kulturális rendezvényévé vált. 1997-ben egyik koordinátora volt a Nobel Békedíjjal kitüntetett hatékony nemzetközi megmozdulásnak, amely civil szervezetek összefogása volt a taposóaknák betiltásáért. 1998-ban a Miskolci Nemzeti Színház Játékszínének művészeti vezetője volt, 2001-ben az akkor induló Miskolci Nemzetközi Operafesztivál ötletgazdája és ügyvezető igazgatója lett. 2005-ben rövid ideig a Magyar Állami Operaház stratégiai igazgatója. 2005-től négy éven át ötletgazdája és házigazdája a "Songwriters" ahol a dalok születnek" nevű rendezvénynek, mely a hazai alternatív és progresszív zenészeknek kínált fórumot. 2008-tól a Kirschner Péter vezette Isolated zenekarral angol nyelvű programot játszanak, a zenekar billentyűsével, Szakcsi Lakatos Bélával pedig Jazzy Chanson duó néven lépnek fel. Szakcsival közösen írt világzenés játékukat (Szentivánéji Álom) jelenleg is nagy sikerrel játsszák Budapesten. Jelenleg a Baltazár Színházban, az egyetlen szellemi sérültekkel is dolgozó hazai professzionális társulatban színészkedik, lemezt ír Rátóti Zoltánnak és sok fiatal valamint befutott alkotónak, valamint a Rákóczi című musicalen dolgozik állandó szerzőtársával, Tolcsvay Lászlóval. Énekel az Időtlen zenekarban, és a Müller Péter Sziámi és az I. osztályú vidéki srácok-ban. Mintegy ötszáz dal szerzője.
A HEP-en jelen lesz Kirschner Péter zenész, fotós (egzotikus helyeken fényképez), utazó, kereskedő, az Európa Kiadó zenekar gitárosa is, aki többször is bekapcsolódik majd a beszélgetésbe.
A magyarországi alternatív zenei élet két kimagasló egyéniségének március 27-i koncertje, illetve az azt követő 28-i HEP-beszélgetés minden bizonnyal átfogó képet nyújt majd a '80-as és '90-es évek alternatív Magyarországáról.
A 18 órától kezdődő eseményre a belépés ingyenes!
Forrás: Beol