Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
A rózsa legyűrte Godzillát

A rózsa legyűrte Godzillát

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 03. 28.
Készül a nagy kútba ugrás
2023-01-31 21:11:16

Újra hatalmas vállalkozásba kezdenek a digitális hermeneutikusok. Még lehet csatlakozni! A MűGond

Jön a testvérzenekarok fesztiválja!
2023-01-29 22:04:37

A Bihari Akácfa utcai kapualjából számtalan zene formáció bújt elő az évtizedek folyamán, február 11-én az

Exkluzív koncertre készül a magyar supergroup
2023-01-25 19:54:37

Február 1-én a Chemin Neuf lép fel a BMC Opus Jazz Clubjában. Nem mindennapi koncertélményt ígér a

Ambient a troposzféra határáról
2023-01-25 11:00:56

Új albummal és klippel jelentkezik a kísérletező kedvű billentyűs, Grócz Bence. A Konkoi szólóprojekt

további bejegyzések a szerzőtől »

Zelei Miklós A sivatag rózsája című drámája nyerte el az idei Magyar Drámaíró Versenyen a szakmai zsűri által odaítélt első díjat, a közönség díját Karafiáth Orsolya Godzillája kapta - közölte a versengésnek helyet adó Békés Megyei Jókai Színház művészeti titkára, Köles István hétfőn az MTI-vel.

Karafiáth Orsolya
A Békéscsabán hétvégén megrendezett drámaíró verseny indulóinak - Karafiáth Orsolyának, Kiss Ottónak és Zelei Miklósnak - a Magyar Nemzet szombati számában megjelent, Cunami áldozata lett a magyar paprika című írása szolgált alapul. A péntek este kisorsolt cikk egy a szökőár által elpusztított japán kísérleti telepről szól, amelyen hét éve termesztettek részben magyar védjegybejegyzésű paradicsompaprikát.

A szombat reggelre elkészült művek bemutatóját a színházi világnapon, vasárnap este tartották. Zelei Miklós nyertes művét, A sivatag rózsáját, amely egy "hungaronemzetközi konszern mintaprojektjei" közé vezette a nézőket, Szalma Dorotty Bécsben élő szabadúszó rendező vitte színre.

Karafiáth Orsolya A Godzilla című zenés egyfelvonásosában - amelyet Szalay Kriszta rendezett - egy Japánban működő laboratóriumban Ottó, az őrölt tudós paprikás csirkével akarja magyarrá változtatni az emberiséget. Tevékenysége azonban Godzilla megteremtéséhez és Elvis Presley feltámadáshoz vezet.

Kiss Ottó Várakozók címmel írt darabot, amelyet Nagy Viktor, a Győri Nemzeti Színház volt vezetője állított színpadra. A mű egy pályaudvaron játszódik, ahol a vonatok sohasem állnak meg, a becketti helyzetben pedig az utasok közt sok téma felmerül, például a magyar paprika japán pusztulása is.

A versenyen a zsűri a legjobb rendező díját Nagy Viktornak ítélte, a legjobb színésznőnek járó elismerést Tarsoly Krisztina A Godzillában, a legjobb színész díját pedig Tege Antal a Várakozókban nyújtott alakításával érdemelte ki. A legjobb női mellékszereplőnek járó elismerést Szilágyi Annamária kapta A sivatag rózsájában játszott szerepért. A legjobb férfi mellékszereplőnek járó díj pedig Presits Tamásé lett A Godzillában nyújtott alakításáért.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Szépirodalom Dráma Magyar irodalom

Ajánlott bejegyzések:

  • Színpadra áll Zsótér Sándor Színpadra áll Zsótér Sándor
  • Véget ér a lélegzetelállító kelet-európai hardcore-reality Véget ér a lélegzetelállító kelet-európai hardcore-reality
  • Itt az Elem! Itt az Elem!
  • Írj színdarabot Szent Ignácról! Írj színdarabot Szent Ignácról!
  • Hangjátékot állít színpadra a TÁP Színház Hangjátékot állít színpadra a TÁP Színház

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard