Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Csapó nem lesz igazgató Marosvásárhelyen

Csapó nem lesz igazgató Marosvásárhelyen

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 03. 30.
Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait
2025-10-14 09:25:02

Tíz alkotó vehetett át elismerést a Hagyományok Háza Kis fekete pályázatán, ahol a népművészet és a

Tiszta őrület – Woody Allen legújabb darabjának világpremierje Budapesten
2025-10-13 18:00:00

November 7-én a Centrál Színházban mutatják be Woody Allen legújabb vígjátékát, a Tiszta őrületet

Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna?
2025-10-13 17:08:25

Vigh Bálint új független filmje, a KONEKT az önismeret és a traumafeldolgozás kérdéseit vizsgálja egy

Dalokból szőtt történelem – megjelent a Dalszerző Bookazin
2025-10-10 17:00:00

Megjelent az Artisjus első Dalszerző Bookazin kiadványa, amely több mint száz év magyar zenetörténetét

további bejegyzések a szerzőtől »

Nem indul a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház igazgatói tisztségéért Csapó György, miután elődjét, Vlad Rãdescut visszahelyezték állásába, az ügyben született bírósági ítéletnek megfelelően – mondta Csapó a romániai Rádió Gaga Színházi Szerda című műsorában.

A marosvásárhelyi színház élére ideiglenesen kinevezett direktor arra készült, hogy benyújtsa pályázatát a véglegesítési versenyvizsgán, amelyet számára érthetetlen okokból halasztott a minisztérium. Ehelyett értesítést kapott, hogy Vlad Rãdescu felfüggesztése a bíróság döntése szerint törvénytelen volt, ezért át kell adnia helyét elődjének. Ilyen körülmények között Csapó György bejelentette: nem hajlandó folytatni a munkát és a küzdelmet.

„Nem lehet a zászlót úgy vinni, hogy közben minden oldalról beléd rúgnak” – foglalta össze véleményét Csapó György, aki a kulturális minisztériumot tette felelőssé a most kialakult helyzetért. Szerinte tudniillik mindezt megelőzhették volna, ha a művelődési minisztériumban alaposabban előkészítik a Vlad Rãdescu elbocsátásáról szóló dokumentumot, és az indoklás megfogalmazásában nem nyújtanak támadási felületet az érintettnek – adja hírül a mediatica.ro hírportál.

Forrás: Beol

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Erdély Nemzeti Színház Botrány Maros megye

Ajánlott bejegyzések:

  • Kézműves mesterségek találkozója a marosvásárhelyi várban Kézműves mesterségek találkozója a marosvásárhelyi várban
  • Taste of Transylvania 2026 – Székelyföld ízei a Skanzenben Taste of Transylvania 2026 – Székelyföld ízei a Skanzenben
  • Édeskeserű turné: Erdélyi körútra indul a Magyar Állami Népi Együttes Édeskeserű turné: Erdélyi körútra indul a Magyar Állami Népi Együttes
  • Erdélyi Táncházzenészek Találkozója Borospatakán Erdélyi Táncházzenészek Találkozója Borospatakán
  • Kelemen Lászlót Kossuth-díjjal ismerték el Kelemen Lászlót Kossuth-díjjal ismerték el

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr937925284

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard