Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Múzeum épül az elnök szülőhelyén

Múzeum épül az elnök szülőhelyén

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 04. 22.
Tiszta őrület – Woody Allen legújabb darabjának világpremierje Budapesten
2025-10-13 18:00:00

November 7-én a Centrál Színházban mutatják be Woody Allen legújabb vígjátékát, a Tiszta őrületet

Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna?
2025-10-13 17:08:25

Vigh Bálint új független filmje, a KONEKT az önismeret és a traumafeldolgozás kérdéseit vizsgálja egy

Dalokból szőtt történelem – megjelent a Dalszerző Bookazin
2025-10-10 17:00:00

Megjelent az Artisjus első Dalszerző Bookazin kiadványa, amely több mint száz év magyar zenetörténetét

Erdő van idebenn: Tóth Marcsi az új Margó-díjas
2025-10-10 13:00:00

Erdő van idebenn   című regényével Tóth Marcsi nyerte el idén a legjobb első prózakötetesnek járó

további bejegyzések a szerzőtől »

Forradalmi múzeum épül Evo Morales bolíviai elnök szülőhelyén, Orinocában - jelentette be a latin-amerikai baloldali mozgalom egyik jelképének számító politikus, aki szerint az intézmény a dekolonizáció és az andoki emberek felszabadulásának állít majd emléket.

"A demokratikus és kulturális forradalom múzeuma lesz, ahol a diákok kutathatnak, és hozzáférhetnek a nemzet felszabadulása folyamatának dokumentumaihoz" - mondta a fővárostól, La Paztól 450 kilométerre fekvő Orinocában, ahol 51 évvel ezelőtt született.

A demokratikus forradalom, illetve Bolívia újraalapítása fogalmával a La Paz-i vezetés az ország erőforrásait államosító törekvések keretében megvalósuló újraelosztó politikai irányvonalat jellemzi. Az indián származású elnök - korábbi befolyásos szakszervezeti vezér - "második dekolonizációként" is emlegeti a folyamatot.

Evo Morales Múzeumában konferenciaterem, az indián örökség archívuma és a függetlenségi harc emlékei is helyet kapnak. A költségek 20 millió bolivianóba, azaz 530 millió forintnak megfelelő összegre rúgnak majd.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Pénz Múzeum Dél-Amerika Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • A művészet mindenkié! A művészet mindenkié!

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard