Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Tovább késik a Nemzeti Színház dolgozóinak fizetése

Tovább késik a Nemzeti Színház dolgozóinak fizetése

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 04. 22.
Exkluzív koncertre készül a magyar supergroup
2023-01-25 19:54:37

Február 1-én a Chemin Neuf lép fel a BMC Opus Jazz Clubjában. Nem mindennapi koncertélményt ígér a

Ambient a troposzféra határáról
2023-01-25 11:00:56

Új albummal és klippel jelentkezik a kísérletező kedvű billentyűs, Grócz Bence. A Konkoi szólóprojekt

Az év írója szerint Budapest valamit nagyon tud
2023-01-23 19:53:19

Szilágyi Zsófia Emma elsőkönyves szerző kapta a 2022-es Arany Medál díjat az Év Írója kategóriában. Vele

Mit gondolt Scruton a zenéről?
2023-01-19 16:06:27

Roger Scruton (1944-2022) angol filozófus számos esztétikai értekezést írt,  A zenéről  c. könyve az MMA

további bejegyzések a szerzőtől »

Legalábbis fizetésük egy része, hiszen a teátrum mostanra a fizetésképtelenség határára sodródott, ami miatt csak járandóságuk felét kapták meg az alkalmazottak.


Világítás még van
A Színház anyagi problémáinak elsődleges oka, hogy még nem folyósították számukra a 2011-es évre járó állami támogatást.

A Nemzeti Erőforrás Minisztérium Kultúráért Felelős Államtitkársága közölte, az államháztartási egyensúly megőrzését szolgáló februári zárolások miatt a minisztérium gondozásában lévő társaságok idei támogatási összegének meghatározása a szokásosnál későbbre toldódott, ezért a kifizetések is csúsznak. Ugyan a 2011-es állami hozzájárulás összegei már ismertek, az egyes társaságok üzleti terveinek értékelése még folyamatban van.

A NEFMI korábban azt állította, az érintett társaságok egyike sem jelezte, hogy likviditási gondjai lennének. A Nemzeti Színház korábbi nyilatkozata szerint már tavaly decemberben kérték a minisztériumtól, hogy az év elején elérhető áthidaló támogatást folyósítsák.

Visszatértünk a minisztériumhoz a Nemzeti Színház állításával. Ezután kiderült, a teátrum mégis jelezte, hogy bajba kerülhet a támogatás nélkül. A NEFMI sajtóirodája hozzátette, hogy a további kellemetlenségek elkerülésének érdekében a „minisztérium soron kívüli eljárás keretében intézkedik, hogy az április havi bérek fedezetéül szolgáló támogatás részleteket is mielőbb megkapják a társaságok.”

A kialakult helyzet esetleges további következményeiről a Nemzeti Színház nem kívánt nyilatkozni.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Nemzeti Színház Pénzügyek Kultúrpolitika

Ajánlott bejegyzések:

  • Szeretni, minél többet Szeretni, minél többet
  • Újra megelevenedik a szerelmesek tragikus története Újra megelevenedik a szerelmesek tragikus története
  • Ne nyugodj békében, Ódry Ne nyugodj békében, Ódry
  • Hangjátékot állít színpadra a TÁP Színház Hangjátékot állít színpadra a TÁP Színház
  • Petőfi eposzparódiájával ünnepel a Forte Petőfi eposzparódiájával ünnepel a Forte

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard