Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
77 millió ember adatait lopták el

77 millió ember adatait lopták el

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 04. 27.
Exkluzív koncertre készül a magyar supergroup
2023-01-25 19:54:37

Február 1-én a Chemin Neuf lép fel a BMC Opus Jazz Clubjában. Nem mindennapi koncertélményt ígér a

Ambient a troposzféra határáról
2023-01-25 11:00:56

Új albummal és klippel jelentkezik a kísérletező kedvű billentyűs, Grócz Bence. A Konkoi szólóprojekt

Az év írója szerint Budapest valamit nagyon tud
2023-01-23 19:53:19

Szilágyi Zsófia Emma elsőkönyves szerző kapta a 2022-es Arany Medál díjat az Év Írója kategóriában. Vele

Mit gondolt Scruton a zenéről?
2023-01-19 16:06:27

Roger Scruton (1944-2022) angol filozófus számos esztétikai értekezést írt,  A zenéről  c. könyve az MMA

további bejegyzések a szerzőtől »

Hackertámadás érte a Sony által üzemeltetett PlayStation hálózatot.

Neveket, születési adatokat és lehet, hogy bankkártyaszámokat is megszereztek a támadók, melyet az eddigi egyik legnagyobb adatlopásként tartanak számon.

A Sony - melynek hálózata hat napja nem üzemel – kedden bejelentette, hogy április 17. és 19. között jelentős mennyiségű adatot loptak el tőlük, amit további bűncselekményekre is felhasználhatnak.

A PlayStation hálózatot a cég játékgépeinek birtokosai használják, elsősorban közös játékra, csetelésre, vagy az interneten elérhető filmek nézésére. A Sony figyelmeztette vásárlóit, hogy a behatolók hozzáférhettek számlázási adatokhoz, a korábbi vásárlások jegyzékéhez, vagy gyermekeik felhasználói adataihoz.

A nagy sebességű internetelérés lehetővé tette, hogy az ilyen hálózatok egyfajta szociális gyűjtőhellyé váljanak. Emberek tízmilliói töltenek el itt hosszú órákat, amiért ráadásul havidíjat is fizetnek.

A Sony arra is felhívta előfizetői figyelmét, hogy a ellenőrizzék banki számlakivonatukat esetleges engedély nélküli vásárlások miatt, illetve, hogy ne dőljenek be a személyes adatok által támogatott e-mailes, vagy telefonos csalóknak.

„Még nincs bizonyíték arra, hogy banki adatok is eltűntek volna, de nem zárhatjuk ki ezt sem” – írta blogbejegyzésében a vállalat.

Mindeközben a PlayStation hálózata továbbra sem működik, tovább hergelve a már amúgy is bosszús játékosokat. A Sony szóvivője, Patrick Seybold elmondta, egy héten belül helyreállítják a rendszert.

A támadás nagy presztízsveszteség a Japán elektronikai óriásnak, mely régóta komoly harcot folytat a Microsofttal és a Nintendóval a játékpiac feletti uralomért.

Forrás: The Wall Street Journal

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Játék Internet Bűn Számítógépes játékok Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Liftbe szorult a Viszkis Liftbe szorult a Viszkis
  • Ketrecharc a láthatáron! Ketrecharc a láthatáron!
  • Titokzatos szobrot avattak Budapesten Titokzatos szobrot avattak Budapesten
  • Ólafur Eliasson titokzatos világa Ólafur Eliasson titokzatos világa

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard