Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Elsőfilmesek nyerték a fődíjat New Yorkban

Elsőfilmesek nyerték a fődíjat New Yorkban

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 04. 29.
Exkluzív koncertre készül a magyar supergroup
2023-01-25 19:54:37

Február 1-én a Chemin Neuf lép fel a BMC Opus Jazz Clubjában. Nem mindennapi koncertélményt ígér a

Ambient a troposzféra határáról
2023-01-25 11:00:56

Új albummal és klippel jelentkezik a kísérletező kedvű billentyűs, Grócz Bence. A Konkoi szólóprojekt

Az év írója szerint Budapest valamit nagyon tud
2023-01-23 19:53:19

Szilágyi Zsófia Emma elsőkönyves szerző kapta a 2022-es Arany Medál díjat az Év Írója kategóriában. Vele

Mit gondolt Scruton a zenéről?
2023-01-19 16:06:27

Roger Scruton (1944-2022) angol filozófus számos esztétikai értekezést írt,  A zenéről  c. könyve az MMA

további bejegyzések a szerzőtől »

Két elsőfilmes filmrendezőnő munkája, a She Monkeys című svéd játékfilm és a Bombay Beach című izraeli dokumentumfilm nyerte el a 10. Tribeca Filmfesztivál fődíjait csütörtökön New Yorkban.

Lisa Aschan filmje a legjobb játékfilm díját kapta. A She Monkeys két tinédzser lány rivalizálásáról szól, akik cirkuszi lovas akrobataként lépnek fel. Az izraeli rendező, Alma Har'el produkcióját a legjobb dokumentumfilmnek választotta a fesztivál zsűrije. A Bombay Beach a kaliforniai Salton Sea vidékén játszódik: az elnéptelenedett tájat és a megfogyatkozott helybeliek életét ábrázolja.

Idén ötezer filmet neveztek a Tribeca filmfesztiválra, amelyet a 2001 szeptemberi terrortámadás után hívott életre Robert De Niro, Jane Rosenthal és Craig Hatkoff, hogy pezsgést vigyen a Ground Zero környékének életébe. A becslések szerint a népszerű rendezvény az évek alatt 600 millió dolláros bevételt hozott a metropolisnak.

A fesztivál zsűrije, amelyben ezúttal David O. Russell és Atom Egoyan filmrendező, valamint Paul Dano, Whoopi Goldberg és Michael Cera színész foglalt helyet, indoklásában "eredetinek és hitelesnek" nevezte Lisa Aschan alkotását. A Bombay Beach című produkciót pedig "szépsége, líraisága, empátiája és eredetisége" miatt jutalmazta a testület.

A Tribeca programjában 93 filmet: 53 játékfilmet és 41 dokumentumfilmet vetítettek le. A tizedik alkalommal megrendezett fesztivál szombaton zárja kapuit.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
New York Film Díjak Észak-Amerika

Ajánlott bejegyzések:

  • De mégis, mik voltak '22 legjobb filmjei? De mégis, mik voltak '22 legjobb filmjei?
  • A halálba is követte szerelmét a leghosszabb éjszakán A halálba is követte szerelmét a leghosszabb éjszakán
  • Hamarosan átadják az Arany Medál-díjakat Hamarosan átadják az Arany Medál-díjakat
  • A dunai az ideális, a sivatagi már túl puha A dunai az ideális, a sivatagi már túl puha
  • Ők kapták a Nemzet Művésze elismerést Ők kapták a Nemzet Művésze elismerést

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard