Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Vasárnap kezdődik Erdély legnagyobb városünnepe

Vasárnap kezdődik Erdély legnagyobb városünnepe

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 04. 29.
Túlvilági olimpikonok a Depeche Mode univerzumában – grandiózus show az MVM Dome-ban
2025-10-16 10:34:26

Két olimpiai bajnok, Szász Emese és Fodor Rajmund is kilép a valóság kereteiből, hogy misztikus lényként

Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait
2025-10-14 09:25:02

Tíz alkotó vehetett át elismerést a Hagyományok Háza Kis fekete pályázatán, ahol a népművészet és a

Tiszta őrület – Woody Allen legújabb darabjának világpremierje Budapesten
2025-10-13 18:00:00

November 7-én a Centrál Színházban mutatják be Woody Allen legújabb vígjátékát, a Tiszta őrületet

Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna?
2025-10-13 17:08:25

Vigh Bálint új független filmje, a KONEKT az önismeret és a traumafeldolgozás kérdéseit vizsgálja egy

további bejegyzések a szerzőtől »

Vasárnap kezdődik Sepsiszentgyörgyön az Erdély legnagyobb városünnepeként számon tartott Szent György Napok rendezvénysorozata.

forrás: haromszek.szk.ro
A XX. Szent György Napok programja hagyományosan nyitóhangversennyel kezdődik. A sepsiszentgyörgyi belvárosi református templomban a Georgius és a Csíki Kamarazenekar In Memoriam Liszt Ferenc címmel ad műsort Werner Gábor budapesti karmester vezényletével.

Ezzel egy időben a Tamási Áron Színház kamaratermében Slobodzianek Ilja próféta című darabját adja elő a sepsiszentgyörgyi társulat Bocsárdi László rendezésében. Ezt követően a Magyar Állami Népi Együttes a színház nagytermében az Édeskeserű című táncelőadását mutatja be - írja a programokat ismertetve az Új magyar Szó című bukaresti napilap internetes oldalán.

Fazakas Éva, a sepsiszentgyörgyi Kulturális Szervezőiroda vezetője a jegyeladások kapcsán a lapnak elmondta, hogy a legtöbben Hobo estje iránt érdeklődnek, Hármasoltár című előadására már elfogytak a jegyek, ezért pótelőadást is tartanak.

Fazakas Éva szerint a Szent György Napok közönsége körében népszerű még Fábry Sándor stand-up comedy műsora, és sokan vásároltak jegyet Miklósa Erika operaénekesnő koncertjére is.

A városnapok szervezői a nyitónapra egyedülálló eseményt is terveznek. Nagyméretű csoportfotót készítenek az eddigi városnapok szervezőivel, amellyel az elmúlt 19 rendezvénysorozatnak állítanak emléket.

Az idei Szent György Napok megszervezésében és lebonyolításában harminc önkéntes segédkezik, akiket az egyik közösségi portálon toboroztak. Az önkéntesség éve alkalmából a városnapokon kerekasztal-beszélgetést is szerveznek május 3-án. A beszélgetésen jelen lesz Miklósa Erika operaénekesnő is, az önkéntesség magyarországi nagykövete.

A városnapok részletes programja itt érhető el, további cikkeket pedig a Kultúrpart erdélyi oldalán olvashatnak.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Fesztivál Erdély Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Kézműves mesterségek találkozója a marosvásárhelyi várban Kézműves mesterségek találkozója a marosvásárhelyi várban
  • Taste of Transylvania 2026 – Székelyföld ízei a Skanzenben Taste of Transylvania 2026 – Székelyföld ízei a Skanzenben
  • Elindult a nyárzáró fesztivál: Szirmai Marci adta át az első SZIN-karszalagot Elindult a nyárzáró fesztivál: Szirmai Marci adta át az első SZIN-karszalagot
  • Sálom utca - Harmadszor is együtt a kortárs zsidó fesztiválon Sálom utca - Harmadszor is együtt a kortárs zsidó fesztiválon
  • Színház, koncert, jóga és trap: jön a SICC Fesztivál Színház, koncert, jóga és trap: jön a SICC Fesztivál

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard