Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Szarvas Krisztina lett az évad női táncosa

Szarvas Krisztina lett az évad női táncosa

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 05. 03.
Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait
2025-10-14 09:25:02

Tíz alkotó vehetett át elismerést a Hagyományok Háza Kis fekete pályázatán, ahol a népművészet és a

Tiszta őrület – Woody Allen legújabb darabjának világpremierje Budapesten
2025-10-13 18:00:00

November 7-én a Centrál Színházban mutatják be Woody Allen legújabb vígjátékát, a Tiszta őrületet

Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna?
2025-10-13 17:08:25

Vigh Bálint új független filmje, a KONEKT az önismeret és a traumafeldolgozás kérdéseit vizsgálja egy

Dalokból szőtt történelem – megjelent a Dalszerző Bookazin
2025-10-10 17:00:00

Megjelent az Artisjus első Dalszerző Bookazin kiadványa, amely több mint száz év magyar zenetörténetét

további bejegyzések a szerzőtől »

Szarvas Krisztina, a Szegedi Kortárs Balett táncművésze kapta az évad legjobb női táncosa díjat a Magyar Táncművészek Szövetségének döntése alapján. A szakma legrangosabb elismerését a művésznő a Tánc Világnapja alkalmából rendezett gálaesten vette át a Művészetek Palotájában.

forrás: szegedma.hu
Mint mondta, nagyon boldog, óriási megtiszteltetésnek érzi, hogy rá gondoltak. Úgy véli, fizikai adottságai mellett már a kezdeteknél azt láthatták benne mesterei - többek között Kovács Zsuzsa és Uhrik Dóra-, hogy teljes odaadással, szívvel-lélekkel táncol, ezért kapott már tőlük kiemelt bizalmat, írja a szeged.hu.

Rajtuk kívül Krisztina elsősorban művészeti vezetőjének, Juronics Tamásnak tartozik hálával, ahogy fogalmazott, szerinte sehol máshol nem lehetne jobb kezekben, mint Szegeden, a Kossuth-díjas alkotó társulatában, aki először a Carmina Burana című előadásban osztott rá kiemelkedő szerepet, ezt követően a Csipkerózsika címszerepét, nemrég pedig a Belső Pokol női főszerepét bízta rá.

Szarvas Krisztina egyébként Marcaliban született 1986-ban, négy éves kora óta táncol, de atletizált, néptáncolt, kézilabdázott és ritmikus sportgimnasztikát is tanult. 2005-ben végzett a Pécsi Művészeti Szakközépiskola tánctagozatán, azóta a Szegedi Kortárs Balett tagja. 2009-ben a Magyar Balett- és Kortárstánc-művészetért Díj - Junior díját kapta.

 



Forrás: baon.hu

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Szeged Tánc Elismerés Balett

Ajánlott bejegyzések:

  • Az Apák és fiak vidéki körútra indul Az Apák és fiak vidéki körútra indul
  • A hagyomány és a kortárs divat találkozása – „Kis fekete” divatbemutató a Hagyományok Házában A hagyomány és a kortárs divat találkozása – „Kis fekete” divatbemutató a Hagyományok Házában
  • Elindult a nyárzáró fesztivál: Szirmai Marci adta át az első SZIN-karszalagot Elindult a nyárzáró fesztivál: Szirmai Marci adta át az első SZIN-karszalagot
  • Édeskeserű turné: Erdélyi körútra indul a Magyar Állami Népi Együttes Édeskeserű turné: Erdélyi körútra indul a Magyar Állami Népi Együttes
  • Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard