Mario Puzo A Keresztapa című könyvének előzményéről szóló mű megjelenését jelentette be a Grand Central Kiadó.

A történet a ’30-as években játszódik és egy Puzo által korábban megírt, de meg nem filmesített forgatókönyv az alapja.
Mario Puzo 1969-es könyve több mint 20 millió példányban kelt el világszerte, és a Francis Ford Coppolával közösen írt Keresztapa és Keresztapa II. forgatókönyve Oscar díjat kapott. A családregény a Don Vito Corleone „keresztapa” által vezetett kitalált olasz-amerikai család történetéről szól. Puzo fia, Tony elmondta, az új könyv Mario Puzo hagyományának megfelelően mutatja be a Corleone család alvilági felemelkedését.
A Grand Central Kiadó beharangozójában azt állítja, a könyv azért is izgalmas, mert újra találkozhatunk Puzo klasszikus karaktereivel egy olyan előzetesben, mely egyrészt főhajtás az eredeti trilógia előtt, másrészt önálló műként is helyt áll.
Puzo A keresztapa után még két könyvet írt a témában, az 1984-es A Szicíliait és a 2000-ben posztumusz megjelent Omertát.
Nemrégiben két további keresztapa könyv jelent meg, melyet Mark Winegardner írt, ezek a A Keresztapa visszatér és A Keresztapa bosszúja.
Forrás: BBC