Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Elhunyt a sci-fi világ gyönyörű sztárja

Elhunyt a sci-fi világ gyönyörű sztárja

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 05. 10.
A világzenére fókuszál Szigetvár
2022-05-18 21:42:00

Lakatos Mónika elmesélte, mit érez egy friss Kossuth-díjas, viszont Sündi sajnos nem árulta el, mi a világzenei

Meteoritok a Duna-parton
2022-05-18 11:33:32

Napra pontosan a művész 80. születésnapján nyílt meg a Pesti Vigadó földszinti kiállítóterében Geszler

Megnyílnak a titokzatos kapuk
2022-05-16 21:04:15

Június 10-én, 18:00-tól a népi fúvós hangszerek virtuóz mestere, Szokolay Dongó Balázs adja elő  Fohász c.

Különös szeánszok egy budai villában
2022-05-15 16:39:05

Rejtélyes alakok, túlbuzgó túlvilág, szellemek és a főváros hangulata a Boszorkányház című új magyar

további bejegyzések a szerzőtől »

Május 5.-én elhunyt Dana Wynter, színésznő, az 50’-es évek sci-fijének sztárja. Wyntert 79 évesen érte a halál.

Wynter az ’50-es években érkezett az Egyesült Államokba. Kinézete miatt hamar felfigyeltek rá, és számtalan rajongót szerzett amikor bemutatták a Testrablók Inváziója című filmet. A film nem várt sikert aratott.

Wynter Becky Driscollt játszotta, akinek férje Bennell, értesíti a rendőrséget, hogy iszonyú változásokra figyelt fel: egyre több betege válik részvétlen és érzéketlen emberré, bár külsőleg semmit sem változott. Azt is megfigyelte, hogy éjszaka Földön kívüli "testrablók" hatalmukba kerítik az emberi testeket, de nem lát semmi módot az elembertelenedett lények elpusztítására. A rendőrségen azonban sehogyan sem akarnak hitelt adni az orvos szavainak. A házaspár természetesen meg akar menekülni a klónná válástól.

A film történelmi szerepe abban rejlik, hogy a McCarthy éra feketelistájának árnyéka Hollywoodra is rátelepült, így a filmre mint az az anti-kommunizmus metaforájára és a meggondolatlan konformizmus megjelenéseként tekintettek sokáig.

A film 1994-ben bekerült a Nemzeti Filmek listájába. Wynter filmjéért 1956-ban megkapta a Golden Globe legígéretesebb kezdő díját, Anita Ekberggel megosztva. Ezután évekig csábító nőket játszott, 1963-ban az Adrian Messenger listájában együtt játszott Tony Curtisel, Burt Lancasterrel és Frank Sinatrával is. Egy időre felhagyott a filmezéssel és férjhez ment, de a ’80-as években visszatért a filmvászonra.

Forrás: The Washington Post

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Amerika Film Gyász

Ajánlott bejegyzések:

  • Az igazi pusztulás az olajfinomító mellett zajlik Az igazi pusztulás az olajfinomító mellett zajlik
  • A Central Perk titkai A Central Perk titkai
  • Előásni az évtizedes hullákat Előásni az évtizedes hullákat
  • Előbb-utóbb minden házasság tönkremegy? Előbb-utóbb minden házasság tönkremegy?
  • A nagyság átka A nagyság átka

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  7. Meztelenség és anatómia
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

versverseny-banner-2021.png

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard