Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Rádió
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Rádió
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Ötven éves rejtélyre derülhet fény

Ötven éves rejtélyre derülhet fény

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 05. 13.
Harminc éves az Orfeo zenekar
2021-01-18 17:08:04

Online közvetítik jubileumi koncertjüket január 19-én. A Purcell Kórust Vashegyi György 1990-ben alapította

Mi vár ránk 2021-ben?
2021-01-16 17:12:47

Az idei év is nagy változásokat hozhat számunkra – mondják. De mit gondol erről egy asztrológus? Kiss József

Könyv készül a megdöbbentő fotósorozatból
2021-01-16 16:52:45

Kalmár János szobrászművész elkezdte fotózni a kihalt, éjszakai Budapestet, munkái hamarosan könyv

Táncszínházi bemutató készül – kisállatoknak!
2021-01-14 17:07:18

Mi emberek sajnos nem járhatunk színházba, ezért az Artus házi kedvenceinknek készített előadást. A

további bejegyzések a szerzőtől »

Miért hallgat ötven éve Harper Lee, a Ne bántsátok a feketerigót! című regény Pulitzer-díjas szerzője? Ennek tisztázását ígéri egy memoár, amelynek kiadásáról a Penguin Press kiadó számolt be New Yorkban.


Fotó: Donald Uhrbrock
A The Mockingbird Next Door című kötetet a korábbi chicagói újságíró, Marja Mills jegyzi az íróval, barátaival és családtagjaival készült beszélgetések nyomán - ismertette a Penguin.

A mű Mills visszaemlékezéseit tartalmazza, nem lehet Harper Lee életrajzának tekinteni, ugyanakkor a könyv igyekszik kideríteni, hogy a ma már 85 esztendős írónő az 51 évvel ezelőtt megjelent és világsikert aratott Ne bántsátok a feketerigót! után miért nem írt több regényt, és miért tűnt el a világ szeme elől.

A regény a harmincas évek Amerikájában, a déli Alabama állam egy városkájában játszódik, és három évet ölel fel a nyolcéves Scout Finch és családja életéből. Ezt az időszakot keretbe foglalja egy fiatal fekete férfi letartóztatása és tárgyalása; azzal vádolják, hogy megerőszakolt egy fehér lányt. A történet a család, az osztály, a fajgyűlölet, az igazság és a felnőtté válás kérdéseit boncolgatja egy kislány szemén keresztül. A műért Harper Lee 1961-ben Pulitzer-díjat kapott.

Új könyvében Marja Mills az írónő Truman Capote-hoz fűződő, a gyermekkori szomszédságból eredő barátságát is bemutatja, és választ keres arra, hogy bár Capote Hidegvérrel című regényének kutatómunkáját még együtt végezték, hirtelen miért távolodtak el egymástól. Egyes források szerint Harper Lee beleegyezett abba, hogy közreműködjön a készülő életrajzban, a guardian.co.uk hírportálon megjelent cikk szerint ugyanakkor nem hajlandó az együttműködésre.

"A közelmúltban megjelent híradásokkal szemben nem kívánok részt venni semmilyen könyvben, amit Marja Mills írt vagy ír. Felhatalmazást sem adtam ilyen könyvre" - fogalmazott Harper Lee a brit lap szerint.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Irodalom Szépirodalom Truman Capote

Ajánlott bejegyzések:

  • Harmadik típusú találkozás a Bükkben Harmadik típusú találkozás a Bükkben
  • Hintapoétika és az élet színterei Hintapoétika és az élet színterei
  • Tényleg mai történetek Tényleg mai történetek
  • Aki véletlenül lett művész Aki véletlenül lett művész
  • Titkok a jelmez mögött Titkok a jelmez mögött

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. Megjöttek a meztelen hősnők
  4. A 10 legütősebb drogos film
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  7. Meztelenség és anatómia
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard