Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Eltűnt Cannes sztárja

Eltűnt Cannes sztárja

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 05. 16.
Megnyílnak a titokzatos kapuk
2022-05-16 21:04:15

Június 10-én, 18:00-tól a népi fúvós hangszerek virtuóz mestere, Szokolay Dongó Balázs adja elő  Fohász c.

Különös szeánszok egy budai villában
2022-05-15 16:39:05

Rejtélyes alakok, túlbuzgó túlvilág, szellemek és a főváros hangulata a Boszorkányház című új magyar

Hatalmas piknik lesz Visegrádon
2022-05-13 20:53:29

A Mogyoró-hegyre várja a családokat a Héttorony Fesztivál: Paár Julcsi zenés mesedélelőttje a Rézeleje

Ünnepel a legendás magyar csapat
2022-05-12 16:00:00

Koncerttel és új lemezzel ünnepli fennállásának 15. évfordulóját a magyar Jack Cannon blues-rock zenekar

további bejegyzések a szerzőtől »

"Láthatatlanná vált" hétfőn az egyik leginkább várt versenyfilm, a The Tree of Life (Életfa) rendezője a 64. Cannes-i Filmfesztiválon: az amerikai Terrence Malick nem jelent meg sem a szokásos fotózáson, sem az azt követő sajtótájékoztatón.

Bill Pohlard producer elsősorban a rendező félénkségével indokolta annak távolmaradását. "Egyébként nem is akar a filmjéről beszélni, azt szeretné, ha a nézők úgy fogadnák be, mint egy verset, és hogy mindenki úgy értelmezze, ahogy szeretné" - tette hozzá.

A producerek mellett a sajtótájékoztatón a két főszereplő, Brad Pitt és Jessica Chastain képviselte a filmet, nem jött el Sean Penn sem, aki a filmben csak egy kisebb, szöveg nélküli szerepet alakít. A producer azonban azt ígérte, hogy az esti díszbemutatón az amerikai filmsztár is fel fog vonulni a vörös szőnyegen. Sean Penn egy civil szervezet képviseletében Haitin tartózkodik, s egyenesen onnan érkezik Cannes-ba.

A 67 éves Terrence Malick ritkán forgat, negyven éves pályafutása ellenére a The Tree of Life csak az ötödik játékfilmje, amelyet rendezőként jegyez. Az 1973-as Sivár vidékkel tette le névjegyét a filmvilágban. A hetvenes években még két filmhez adta nevét (az egyiknek csak forgatókönyvírója volt), majd hosszú szünet következett, és csak a kilencvenes évek végén hallatott újra magáról Az őrület határán című második világháborús drámával.

Visszatérése sikeres volt, az alkotást Arany Medvével jutalmazták a Berlinalén. Az új világ című, 2005-ös film viszont már nem kapott akkora visszhangot.
A festőiként jellemzett képi világgal dolgozó Malick 2008-ban kezdte forgatni a The Tree of Life című filmet, amelyet a szervezők már a tavalyi cannes-i filmfesztiválra beharangoztak, a rendező viszont nem készült el vele, így csak most mutatja be a nagyközönségnek.

A teljes univerzum működését bemutató, több mint kétórás film története az ötvenes években egy vallástól átitatott texasi kisvárosban játszódik, s egy átlagos háromgyerekes amerikai család sztoriját meséli el: a tekintélyelvű, fiait elnyomó apát alakítja Brad Pitt, oldalán a gyengédséget és az irgalmasságot megtestesítő anyával (Jessica Chastain).

A családtörténet azonban csak része egy az "életnél is hatalmasabb", kozmikus perspektívába helyezett alkotásnak, amelyben a világ keletkezésétől az élet megjelenéséig az evolúció különböző formáit is bemutatja a rendező, s nagyon fontos szerep jut a természeti képeknek, illetve a vallást, valamint a filozófiát érintő kérdéseknek.

A délelőtti sajtóvetítésen a film fogadtatása nagyon vegyes volt: az újságírók egy része tapsolt, de sokan füttyel és búgással fogadták az amerikai versenyfilmet.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Cannes-i Filmfesztivál Brad Pitt

Ajánlott bejegyzések:

  • Életmese elő- és utóhanggal Életmese elő- és utóhanggal
  • Hamarosan a mozikba kerül Enyedi Ildikó új filmje Hamarosan a mozikba kerül Enyedi Ildikó új filmje
  • Hogyan nyerjünk mobilvideó fesztivált? Hogyan nyerjünk mobilvideó fesztivált?
  • A filmfesztiválok csendes tragédiája A filmfesztiválok csendes tragédiája
  • Különös szeánszok egy budai villában Különös szeánszok egy budai villában

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  7. Meztelenség és anatómia
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

versverseny-banner-2021.png

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard