Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Aki szomorú, tovább él

Aki szomorú, tovább él

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 05. 21.
Teljes a B My Lake 2025 programja: 70+ DJ, divatshow és díjnyertes filmek a Velencei-tónál
2025-07-10 10:23:28

A 2025-ös B My Lake fesztivál minden eddiginél színesebb programkínálattal tér vissza július 24. és 26.

„A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
2025-07-08 12:02:05

Mi történik, amikor egy világhírű operaénekesnő a koncerttermek helyett ott énekel, ahol a zene valóban

Baby Queen - Solére himnusza az újrakezdéshez
2025-07-07 16:00:00

Solére friss szerzemény egyszerre kacér és mélyen személyes, és olyan erőt sugároz, ami a legnehezebb

Tűvel írt történetek – Elismerések a legszebb magyar hímzéseknek
2025-07-07 10:54:24

Rekordszámú alkotással zajlott le a 2025-ös Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázat. A legszebb kézimunkák

további bejegyzések a szerzőtől »

A szinte mindig kitörő jókedvnek örvendő emberek hamarabb halnak meg, mint az életet átlagosan, olykor borúsabban szemlélő társaik - figyelmeztet egy új tanulmány.

A Perspectives on Psyhological Science című folyóiratban megjelent tanulmány elkészítése során a szakemberek az 1920-as években született gyerekek adatait elemezték, egészen azok időskoráig. Azt találták, hogy az iskolában "rendkívül jókedvűnek" ítélt emberek fiatalabban haltak meg, mint a kevésbé vidám, zárkózottabb társaik.

Ennek okát a szakemberek abban látják, hogy a túlságosan életvidám emberek hajlamosabbak a jóval gondtalanabb, és ebből eredően veszélyekkel teli, egészségtelen életmódra. Ezen kívül nagyobb valószínűséggel alakul ki náluk olyan mentális probléma, mint a bipoláris depresszió, amelyet az extrém boldogság és az elviselhetetlen szomorúság közötti hirtelen hangulatingadozás jellemez. A nem megfelelő pillanatban tanúsított túlzott jókedv könnyen haragot kelthet másokban és így növeli a bajba kerülés kockázatát is - sorolta a szakemberek következtetéseit a The Daily Telegraph című brit lap internetes kiadása.

A szakemberek azt is kimutatták, hogy a boldogságra való intenzív törekvés csak még depressziósabbá teszi az embereket, mivel a jókedv érdekében tett erőfeszítéseik hatástalanságát kudarcként élik meg.

A szakemberek szerint a boldogság-tippeket kínáló magazinok is nagyban hozzájárulnak a depresszió terjedéséhez. Egy másik vizsgálat során a résztvevőket arra kérték, hogy válasszanak ki egyet a korábban olvasott hangulatjavító tippek közül - például egy jópofa film megnézését- és teszteljék le annak hatékonyságát.

A vizsgálat azt mutatta, hogy az alanyok gyakran túlságosan erősen koncentráltak arra, hogy jókedvűek legyenek, ahelyett, hogy hagyták volna maguktól kibontakozni az érzéseiket. "Amikor valaki kizárólag azért csinál valamit, mert boldogságot vár tőle, akkor az legtöbbször csalódáshoz és az öröm elmulasztásához vezet" - hangsúlyozta a tanulmány társ-szerzője, June Gruber, a Yale Egyetem pszichológia tanszékének munkatársa.

A szakemberek ugyanakkor megtalálták az igazi boldogság meglehetősen egyszerű kulcsát, amely a családtagokkal és a barátokkal való szeretetteljes kapcsolatban rejlik. "A boldogság nem a pénzből, vagy olyan külső elismerésekből ered, mint a siker, vagy a hírnév. A lényeg az erős és szeretetteljes emberi kapcsolatokban van" - tette hozzá a szakember.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Tudomány Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Teljes a B My Lake 2025 programja: 70+ DJ, divatshow és díjnyertes filmek a Velencei-tónál Teljes a B My Lake 2025 programja: 70+ DJ, divatshow és díjnyertes filmek a Velencei-tónál
  • Családi titkok, közéleti drámák – A Pulszky-levelezés feltárja a múltat Családi titkok, közéleti drámák – A Pulszky-levelezés feltárja a múltat
  • „Ennyike?” – A kérdés, amit nem lehet megkerülni „Ennyike?” – A kérdés, amit nem lehet megkerülni
  • Erdélyi örökség: letöltve – Néprajz és digitalizáció egy térben Erdélyi örökség: letöltve – Néprajz és digitalizáció egy térben
  • A sztárok fotósa, a város fia – Szipál Márton előtt tiszteleg Debrecen A sztárok fotósa, a város fia – Szipál Márton előtt tiszteleg Debrecen

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard