Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Még mindig élnek köztünk kémek

Még mindig élnek köztünk kémek

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 05. 26.
Magyar dallamok Japánban - A Cimbaliband sikere Oszakában
2025-07-03 18:13:45

A magyar népzene különleges hangzása, a cimbalom egyedisége és a Cimbaliband szenvedélye ragadta magával a

A nyár ritmusai a BJC-ben
2025-07-02 08:17:33

A Budapest Jazz Club nyáron is gondoskodik arról, hogy a jazzrajongók ne maradjanak élmények nélkül.

Családi titkok, közéleti drámák – A Pulszky-levelezés feltárja a múltat
2025-07-01 11:56:45

A Pulszky család 1867 és 1911 között íródott 331 levele nem csupán személyes vallomásokat és meghitt

Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

további bejegyzések a szerzőtől »

Csütörtökön kerül a boltokba Spiró György új könyve, a Kémjelentés. Az író az MTI-nek elmondta: azért választotta ezt a címet, mert szerinte ez a szó jellemzi leginkább az írói mesterséget.

"Ugyan van egy ilyen című novella is a kötetben, de nem azt akartam kiemelni a többi közül. Úgy érzem, az íróknak ez a feladatuk, hogy kémjelentéseket adnak a társadalom állapotáról az olvasóknak" - indokolta a címválasztást a szerző.

A 216 oldalas kötetben harmincegy novella kapott helyet, ezek közül hat már megjelent. "Ezekről azt gondoltam, hogy elég jók ahhoz, hogy újra megjelenjenek. A többi huszonöt viszont új, még nem jelentek meg kötetben" - tette hozzá Spiró György, megemlítve, hogy az elmúlt tizenegy év terméséből válogatott.

A többi közt a Csirkefej, a Fogság és legutóbbi regénye, a Tavaszi tárlat szerzője a műfajról elmondta: valójában sosem gondolkodott novellákban. "Én drámákat akartam írni, később regényt. Aztán mégis összejött egy-két novella, noha nem tartottam jelentős műfajnak" - emlékezett Spiró György, majd hozzátette: nagy elhatározásra volt szükség, hogy 1987-ben megjelentesse első rövidpróza kötetét, az Álmodtam neked-et.

"Vannak írók, akiknek úgynevezett novellaszemük van, a legtöbb helyzetben, képben meglátják a műfaj lehetőségét. Sajnos nálam nem így megy" - vallotta be a Kossuth-díjas alkotó.

"A novellaíráskor nincsenek mankók. Nem segít a nagyforma és a szereplőket sem lehet annyira alaposan kitalálni, hogy ők maguk írják meg a szöveget" - fogalmazott. Szerinte a novella jelentése: újdonságocska, olyan történet, amelyet még senki sem írt meg. "Számomra a legnagyobb örömet az jelenti, amikor olyan feladattal szembesülök, amihez nekem kell kitalálni az írói eszközöket" - magyarázta.

A Kémjelentés szövegeiről elmondta: nemcsak magyarokról szól, hanem felbukkannak benne a környező országok nációi, sőt oroszok, németek is. "Le kell jutni az egyedi történetek legmélyére, ahol már nincsen közöttünk különbség, hogy a novellák a közös tudásra, a tisztán emberi szituációkra épüljenek" - fogalmazott.

Spiró György elmondta: jelenleg egy drámán dolgozik; "az alapötlet már megszületett, remélem, lesz is belőle valami".

A Kémjelentés bemutatóját június 4-én tartják a Puskin moziban a június 3. és 5. között zajló, úgynevezett Magvető Napokon.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Irodalom Könyv Magyar irodalom Ünnepi Könyvhét

Ajánlott bejegyzések:

  • Élhetnek-e a mesék a boldog befejezés nélkül? Élhetnek-e a mesék a boldog befejezés nélkül?
  • Varázslatos kaland színezi a nyaralást Varázslatos kaland színezi a nyaralást
  • Az ázsiai gyógyító regény az új skandináv krimi Az ázsiai gyógyító regény az új skandináv krimi
  • Felállították az együtt olvasás hazai rekordját Felállították az együtt olvasás hazai rekordját
  • „Ne engedjétek, hogy kiűzzék belőletek a gyermekséget!" „Ne engedjétek, hogy kiűzzék belőletek a gyermekséget!"

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard