Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Rádió
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Rádió
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Éhségsztrájkba kezd a színészmúzeum alapítója

Éhségsztrájkba kezd a színészmúzeum alapítója

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 05. 28.
Meglepetéssel rukkolt elő a Radnóti
2021-01-18 20:55:23

A színház magazinja most digitális, interaktív kiadványként jelenik meg. Mivel nincs fizikai tere

Harminc éves az Orfeo zenekar
2021-01-18 17:08:04

Online közvetítik jubileumi koncertjüket január 19-én. A Purcell Kórust Vashegyi György 1990-ben alapította

Mi vár ránk 2021-ben?
2021-01-16 17:12:47

Az idei év is nagy változásokat hozhat számunkra – mondják. De mit gondol erről egy asztrológus? Kiss József

Könyv készül a megdöbbentő fotósorozatból
2021-01-16 16:52:45

Kalmár János szobrászművész elkezdte fotózni a kihalt, éjszakai Budapestet, munkái hamarosan könyv

további bejegyzések a szerzőtől »

Tancsáné Uzsorás Katalin, a Kecskeméti Színészmúzeum alapítója hétfő reggel kilenc órakor éhségsztrájkba kezd Rákóczi utca 4. szám alatti lakása előtt.

forrás: kecskemetitv.hu
Uzsorás Katalin a baon.hu-nak elmondta, azért szánta rá magát erre a drasztikus lépésre, mert annak ellenére, hogy az öt hónapja elhunyt egykori primadonna, Gyólay Viktória rá és az általa alapított Örök Életű Kecskeméti Színházművészetért Alapítványra hagyta vagyonát, még mindig nem jutott hozzá jogos örökségéhez. Így anyagilag mára teljesen ellehetetlenedett.

– Rokkantnyugdíjból élek, öt gyógyszert kell szednem. Gyólay Viki néninek már családi segítséggel fizettem ki a temetését, azóta állom a saját lakásom és az ő lakásának a rezsiköltségeit. Ott tartok, hogy ételre sincs már pénzem, az ismerőseim és a családom szán meg adományokkal. Az egyik gyógyszeremet már nem tudtam kiváltani, a vérnyomásom kétszáz felett van – sorolta kétségbeesetten a múzeumalapító.

Az örökség késlekedésének okairól megtudtuk, az eljáró közjegyző az OTP banktól nem kapott még meg egy szükséges számlakivonatot, sőt a számlán lekötött és a végrendeletben nevesített összeget is vitatja a bank.

– Tizenhat éve alapítottam a színészmúzeumot, ami mára felbecsülhetetlen érték. Eleinte kértem segítséget az önkormányzattól és a színháztól, amit sosem kaptam, ezért már nem is kérek semmit. Csak ahhoz szeretnék hozzáférni, ami az enyém – mondta kétségbeesve Katalin.

Tancsáné Uzsorás Katalin hétfőn kezdődő éhségsztrájkjától azt várja, végre komolyan veszik problémáját az illetékesek. Elmondta, tisztában van vele, hogy egészségi állapota miatt életveszélyes, amire készül, kétségbeesése miatt azonban ez sem tartja vissza.

Forrás: baon.hu

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Pénz Vidék Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Meglepetéssel rukkolt elő a Radnóti Meglepetéssel rukkolt elő a Radnóti
  • Táncszínházi bemutató készül – kisállatoknak! Táncszínházi bemutató készül – kisállatoknak!
  • Kaposváron fogják a nézők kezét Kaposváron fogják a nézők kezét
  • Szilveszterezz a Csiky Gergely Színházzal! Szilveszterezz a Csiky Gergely Színházzal!
  • Veszprémben pörög a színházi élet Veszprémben pörög a színházi élet

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. Megjöttek a meztelen hősnők
  4. A 10 legütősebb drogos film
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  7. Meztelenség és anatómia
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard