Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
TIFF 2011 Kolozsvár

TIFF 2011 Kolozsvár

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 06. 06.
A nyár ritmusai a BJC-ben
2025-07-02 08:17:33

A Budapest Jazz Club nyáron is gondoskodik arról, hogy a jazzrajongók ne maradjanak élmények nélkül.

Családi titkok, közéleti drámák – A Pulszky-levelezés feltárja a múltat
2025-07-01 11:56:45

A Pulszky család 1867 és 1911 között íródott 331 levele nem csupán személyes vallomásokat és meghitt

Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

A Nagyvárosi bujdosó emléke – 71 éve született Kissferi
2025-06-29 16:21:51

Kiss Ferenc zeneszerzőként, énekmondóként és népzenegyűjtőként egész életében a hagyományt szolgálta

további bejegyzések a szerzőtől »

A világ filmtermésének 220 alkotását, közöttük Wim Wenders és Werner Herzog német filmrendezők 3D formátumú műveit vetítik a hét végén kezdődött 10. Transilvania Nemzetközi Filmfesztiválon (TIFF) Kolozsváron.

A június 12-ig tartó rendezvényen a versenyen kívül a filmek különböző szekciókban láthatók. A Határ nélkül kategóriában "a provokatív, vakmerő, a közönségnek és a színészeknek egyaránt kihívást jelentő filmeket" vetítik, közöttük Fliegauf Benedek Womb – Méh című alkotását.

Az Árnyékok szekciót a horror- és fantasztikus filmeknek tartották fent. A What-s up Doc szekcióban 15 dokumentumfilm, közöttük iráni, szerb, amerikai és francia alkotók művei láthatók.

A magyar napon Jakab-Benke Nándor Antigoné - Avagy Erdélyben című filmjével együtt vetítik Tarr Béla A torinói ló, Miklauzic Bence A zöld sárkány gyermekei, Dömötör Tamás Czukor Show, Vágvölgyi B. András Kolorádó Kid, Groó Diána Vespa és Till Attila Csicska című filmjét.


A Változatosság napján a roma közösségekről és a zsidók és romák második világháború idején történt deportálásáról szóló filmeket vetítek, a vetítés után vitanapot tartanak.
A fesztiválon idén első ízben szerepelnek három dimenziós (3D) alkotások: Wim Wenders Pina című, Pina Bausch koreográfus előtt tisztelgő dokumentumfilmje és Werner Herzog Cave of Forgotten Dreams (Elfelejtett álmok barlangja) című alkotása.

Az idei fesztivál kitüntetettjei Jacqueline Bisset és Michael York brit színészek: Bisset-nek a nemzetközi filmművészethez való hozzájárulását ismerik el, Michael York pedig életműdíjban részesül.
A fesztivál nagydíjával járó összeget az eddigi tízezer euróról 15 ezer euróra emelték. Michael Yorkon kívül ötszáz hivatalos meghívottja van a fesztiválnak, színészek, filmes szakemberek - adta hírül a Krónika című kolozsvári napilap. A korábbi években Claudia Cardinale, Catherine Deneuve és Franco Nero vehette át a TIFF-et záró gálaesten az életműdíjat. (MTI/AFP)

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Kolozsvár Erdély Európai filmipar

Ajánlott bejegyzések:

  • Pénteken indul a Héttorony Fesztivál! Pénteken indul a Héttorony Fesztivál!
  • Édeskeserű turné: Erdélyi körútra indul a Magyar Állami Népi Együttes Édeskeserű turné: Erdélyi körútra indul a Magyar Állami Népi Együttes
  • Erdélyi Táncházzenészek Találkozója Borospatakán Erdélyi Táncházzenészek Találkozója Borospatakán
  • Kelemen Lászlót Kossuth-díjjal ismerték el Kelemen Lászlót Kossuth-díjjal ismerték el
  • Őshonosok a hazában Őshonosok a hazában

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr787925534

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard