Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Ápolónője örökli a különc milliomos vagyonát

Ápolónője örökli a különc milliomos vagyonát

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 06. 24.
Péter Bence hazatér - a világsztár zongorista Budapesten mutatja be legújabb produkcióját
2025-09-16 08:30:00

Új műsorral, látványos színpadi megoldásokkal és egy titokzatos vendéggel tér vissza Budapestre a

Az identitás és természet határán – Leopold Bloom Díjjal ismerték el Dezső Tamás munkásságát
2025-09-16 07:00:00

Nyolcadik alkalommal adták át a Leopold Bloom Képzőművészeti Díjat, amelyet idén Dezső Tamás nyert el az

Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten
2025-09-15 12:00:00

Hétvégén ért véget a 21. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál, melyen Joachim Trier új alkotása

ONE MORE LIKE: A magyar sportdráma, ami meghódította Las Vegast is
2025-09-15 10:10:01

A ONE MORE LIKE című magyar sportdráma a hétvégén Batumiban és Las Vegasban is diadalt aratott: a provokatív

további bejegyzések a szerzőtől »

Megvan ki örökli a különc milliárdos vagyonát-írja Népszabadság.

William Andrews Clark szenátor Amerika második leggazdagabb embere volt az 1900-as években John F. Rockefeller után, aki réz- és vasúti befektetésekkel szedte össze hatalmas vagyonát, s 1925-ben bekövetkező halálakor minden lányaira száll.

Egyikük, az 1906-ban született Huguette egy joghallgatóval kötött villámházasság után teljesen visszavonult a nyilvánosság elől (1930-ban), majd anyja '63-ban bekövetkezett halála után teljes remeteségben élt tovább.

Az egyelőre nem tisztázott, hogy miként, de apjuk halála után elosztott vagyonból Huguette 3,6 milliárd dollárt örökölt, amiből már csak 500 millió dollár maradt, annak ellenére, hogy Huguette Clark a gazdagok egyáltalán nem megszokott életetét élte.

Az asszonyról 80 éve egyetlen fotó sem készült, és az ügyvédjén, Wallace Bollock-on kívül szinte senkivel nem is tartotta rendszeresen a kapcsolatot. Több Kaliforniában és Connecticutban lévő pazar palotájában 50 éve nem járt, csak a New York-i Fifth Avenue-i luxuslakásában élt értékes babagyűjteményével együtt.

Életének utolsó 20 évét egy manhattani-i kórházban töltötte, idén június 9-én lett volna 105 éves.

A találgatások rögtön megkezdődtek, miután Clark meghalt. Akik biztos, hogy jól jártak, az az ápolónője, Hadassah Perire, aki 34 millió dollárt kap. A keresztlánya 14 millió dollárt örökölt, míg az ügyvédje és a könyvelője 500-500 ezer dollárral lett gazdagabb.

A fennmaradó összeg mintegy 275 millió dollár, ebből Clark egy művészeti alapot hozott létre. A New York-i Beth Israel Kórház egy millió dollárral lett gazdagabb.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Lavór A pénz (nem) boldogít

Ajánlott bejegyzések:

  • Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten
  • VALMAR – Év végi szuperkoncert az Arénában VALMAR – Év végi szuperkoncert az Arénában
  • Enyedi Ildikó és Paolo Sorrentino új filmjeit is díjazták Velencében Enyedi Ildikó és Paolo Sorrentino új filmjeit is díjazták Velencében
  • Szohó mester utolsó teája: költői utazás a Meidzsi-kori Japánba Szohó mester utolsó teája: költői utazás a Meidzsi-kori Japánba
  • Generációk, vitakultúra, divat és kiállítás: őszi programsorozat a Goethe Intézetben Generációk, vitakultúra, divat és kiállítás: őszi programsorozat a Goethe Intézetben

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr647897636

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard