Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Csónakázz a Gyilkos-tavon

Csónakázz a Gyilkos-tavon

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 07. 04.
A magyar népi kultúra ünnepe: új évad kezdődik a Hagyományok Házában
2025-09-11 15:55:34

A Hagyományok Háza új évadában a magyar népi kultúra életerejét és gazdagságát ünnepli: tánc, zene

Cannes-tól Velencéig: nemzetközi sikerfilmek érkeznek a Mozinet Filmnapokra
2025-09-11 07:34:38

Fesztiválsikerek, friss magyar alkotások és különleges filmes élmények várják a közönséget a 15. Mozinet

Felfelé hulló eső és xenobotok – különleges kiállítás a LAM-ban
2025-09-10 12:00:00

Fény, tudomány és művészet találkozása: a More Than Human című nemzetközi tárlat az emberi nézőpontot

VALMAR – Év végi szuperkoncert az Arénában
2025-09-10 09:49:39

Marics Peti és Valkusz Milán hatalmas bulival zárja az évet az Arénában – slágerek, meglepetésvendégek és

további bejegyzések a szerzőtől »

Hallottunk már Gyergyóról, de nem eleget? Ezzel többet nem lesz gond.

Hétfő délután megnyitotta kapuit a GYERKI, azaz a Gyergyószék Képviseleti Iroda, a Gyergyószentmiklósi Polgármesteri Hivatal és több magánszemély kezdeményezésére.

Az ünnepélyes megnyitón az iroda egyik alapítója, Eötvös György, és Gyergyószentmiklós polgármestere, Mezei János tartott kisebb beszédet arról, miért érezték fontosnak az iroda létrehozását.

Eötvös György számtalanszor járt már a Gyergyói-medencében, szívügyének tartja, hogy minél többen megismerkedjenek a környékkel, és annak rejtett értékeivel. A képviseleti iroda ötletét nem habozott megosztani Mezei Jánossal, aki örömmel fogadta a kezdeményezést, mert, mint fogalmazott, fontos átlépni saját határainkat. A Visegrádi utca 9. szám alatt működő iroda pedig ezt szimbolizálja, ahogy szerinte azt is, hogy Gyergyó kaput nyitott Európára.

Az iroda informatív funkciót fog betölteni, vagyis bátran fordulhat hozzájuk bárki, aki többet szeretne tudni a környék természeti és népművészeti kincseiről, szálláslehetőségekről, rendezvényekről – elsődleges céljuk tehát a tájékoztatás. Terveik szerint a GYERKI fellendítheti a régió turizmusát, és több figyelmet irányíthat Erdély ezen környékére.

Az alapítók emellett tervezik, hogy boltot is nyitnak majd az irodában, ahol gyergyói kézműves termékeket lehet majd vásárolni.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Erdély Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Taste of Transylvania 2026 – Székelyföld ízei a Skanzenben Taste of Transylvania 2026 – Székelyföld ízei a Skanzenben
  • Édeskeserű turné: Erdélyi körútra indul a Magyar Állami Népi Együttes Édeskeserű turné: Erdélyi körútra indul a Magyar Állami Népi Együttes
  • Erdélyi Táncházzenészek Találkozója Borospatakán Erdélyi Táncházzenészek Találkozója Borospatakán
  • Kelemen Lászlót Kossuth-díjjal ismerték el Kelemen Lászlót Kossuth-díjjal ismerték el
  • Őshonosok a hazában Őshonosok a hazában

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr477897970

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard