Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Büdös zoknival a szúnyogok ellen!

Büdös zoknival a szúnyogok ellen!

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 07. 13.
Szavakkal festeni
2026-07-16 12:47:33

Értékes készségeket fejleszt a Hagyományok Háza ősszel induló képzése A jó mesemondó - Kovács Ágnes

Az emberség ünnepe
2026-07-15 14:46:33

Immár 19. alkalommal rendezik meg 2026. augusztus 4-8.között az Ördögkatlan Fesztivált, melynek

„Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
2026-06-29 20:24:10

A DOMBOS FEST idei vasárnap esti fellépője volt a Szegedről érkező Csizmadia Anna – Nagy Gábor – Szokolay

„Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra”
2026-06-22 13:26:04

A vajdasági Dombos Festről Horváth Lászlóval, a fesztivál alapító-művészeti vezetőjével – egyben a Fonó

további bejegyzések a szerzőtől »

Tudósok kísérletekkel bizonyították, a használt zokni hatékony védekezési lehetőséget nyújt a maláriát terjesztő moszkitókkal szemben.

Minél büdösebb, annál jobb!
A Kenyában is sok gondot okozó maláriával küzdő tudósok új, szinte mindenki számára elérhető technikát ajánlanak a betegséget terjesztő szúnyogok elleni védekezéshez. A kutatás szerint az emberi lábszagot terjesztő rovarcsapdák négyszer több moszkitót vonzottak, mint a kontrollként a szabadba állított önkéntes ember.

A tudósok a felfedezést ismertetve közölték, már csak ki kell fejleszteni a megfelelő rovarcsapdát, melyet meg lehet tölteni a zoknikkal. A kutatás vezetője, Dr. Fredros Okumu a Tanzániai Ifakara Egészségügyi Intézet munkatársa elmondta, az ágyhálók és a rovarölő spray-k használata már eddig is eredményes volt házon belül. A kültéri védekezéshez azonban most egy új eszköz nyújt majd segítséget.

Ugyan a maláriafertőzések száma világszerte csökken, még mindig évi 220 millió ember betegszik meg. Az ENSZ szerint ebből 800.000-en meg is halnak. Az áldozatok elsősorban afrikai gyerekek.

Dr. Okumu kutatásai elején 100.000 dollárt kapott, melyet a sikeres eredményeknek hála további 775.000 dollárral toldottak meg. Feladata most az, hogy az eddig szerzett új ismeretek alapján egy olyan kültéri moszkitócsapdát hozzon létre, mely mindenki számára megfizethető lesz.

Forrás: weird news

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Tudomány Egészség Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Felfelé hulló eső és xenobotok – különleges kiállítás a LAM-ban Felfelé hulló eső és xenobotok – különleges kiállítás a LAM-ban

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr97898524

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása